Domácí posilovna – část druhá

Minule jsme si probrali kliky a spíše všeobecně cvičení rukou. Dnes se zaměříme na spodní partie, tedy břicho a nohy.

Skvělým cvičením na břišní svalstvo a taky na stehenní svaly jsou střihy nohama. Ty se provádí tak, že si lehnete na záda, zapřete se rukama o zem. Zvedněte nohy nad zem, držte je natažené a stříhejte jimi jako nůžkami. Patami se nedotýkejte země. Nohy se snažíme udržet napnuté a nepokrčené v kolenou. Nohama nemusíte jen stříhat, ale můžete je i zvedat a to do takového úhlu, abyste nepokrčili kolena.  Tento cvik je spíš než na nohy primárně určený ke cvičené břišního svalstva.

Na zemi ještě zůstaneme a budeme cvičit břicho. Skvělým cvikem na břicho jsou tzv. zkracovačky, možná je znáte pod pojmem sedy lehy. Nicméně zkracovačky se provádí s pokrčenýma nohama. Ruce si dáte za hlavu a přitahujete se ke kolenům, přičemž když jste u kolen, snažte se napnout břišní svaly. Ke zpevnění bočních svalů břicha se při zvedání natočte do strany, při dalším zdvihu také, ale na opačnou stranu. Při zvedání se snažte mít záda v rovné poloze, jelikož tento cvik je na páteř náročný a mohly by vás taky nepříjemně bolet záda.

Nejjednodušším cvikem k procvičení nohou, hlavně stehen jsou nejlepší úplně jednoduché dřepy. Při těch je důležité držet záda vzpřímeně a nedřepnout si až úplně dolů, ale do té doby dokud stále cítíme ve stehenních valech napětí. Při zvednutí zpět do stoje propněte nohy.

Když už zase stojíme, tak si seženeme nějakou podložku, které by neměla tenčí než tři centimetry. Položíme ji na zem a špičkami si stoupneme na její okraj. Poté pomalu spouštíme paty, dokud nejsou téměř u země a poté zase zvedáme paty dokud nestojíme na špičkách.

Cviky co jsme popsali v obou článcích nemusíte dělat všechny najednou, můžete se zaměřit například jeden den na cvičení nohou, jeden na ruce, rozhodně doporučuji jeden trénink týdně věnovat protahování a dechovým cvičením. Cviky dělejte po sériích, tedy například deset postupně z každého cviku co jste si vybrali a všechny opakovat čtyřikrát až pětkrát. Počet cviků a počet sérií samozřejmě přizpůsobte vašim možnostem.

Autor: Martin

Pracující student elektrotechniky, která ho ale zoufale nebaví, snažící se tvořit všemi dostupnými prostředky jakýkoliv druh umění. A pořád nemá na nic čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *