Domácí posilovna, aneb jde to i levně!

činky a cvičení

Domácí posilovna, aneb jde to i levně!

činky a cvičení
Autor obrázku: Vectorportal

Chlapi jdou zase do posilky a Vy jenom smutně koukáte? Není dostatek financí, abyste mohli pravidelně chodit do fitness centra s nimi, a jste tak znechuceni, smutní a zoufalí, že se svou postavou nemůžete nic dělat? Hlavu vzhůru! Věděli jste, že nejlepší a nejpřirozenější cvičení pro naše tělo je vlastně cvičení jen s naším tělem nebo s malou zátěží navíc? Pokud nepotřebujete vypadat jako druhý Arnold Schwarzenegger, můžete se pustit do domácího posilování, které je velmi efektivní a přitom levné.

Jak vlastně začít?

K domácí posilování rozhodně není třeba nakupovat nějaké posilovací stroje nebo lavice. Pokud začínáte, určitě si vystačíte s vlastním tělem a lze pořídit nějaké základní činky na posilování. Ty lze často zakoupit přes internet za velmi příjemné ceny. K posilování se ještě hodí nějaká podložka. Karimatka, která se jeví jako nejlepší, není nijak nákladná a lze ji sehnat za několik málo desítek korun.

Základní výbavu bychom asi měli. Pro dobré cvičení je však třeba určité inspirace. Jako nejlepší zdroj si lze vybrat internet. Právě zde nalezneme takřka neomezené množství domácích cviků, které nám mohou pomoci jak pro samotný začátek, tak i pro následné zlepšení. Vhodnou pomůckou může být i kniha, pokud bychom chtěli investovat ještě nějaké peníze.

Cviky, ale i strava

Nezapomínejme však na to, že nejen cvičení je základ. Určitě je vhodné mít například činky jednoručky, ale budeme-li cvičit jenom s činkami a nebudeme se pohybovat, rozhodně nelze vidět nějakou změnu. Tím je myšlen například běh nebo jízda na kole či plavání. Musíme mít na mysli, že při posilování posilujeme sice svaly, ale nehubneme. K hubnoucímu efektu tak dochází při aerobním pohybu, především při běhání, plavání nebo i jízdě na kole či bruslení po 20 minutách.

K tomu všemu neodmyslitelně patří i určitá změna stravy. Tedy nelze chodit běhat, cvičit a pracovat na sobě, když budeme jíst tučná jídla nebo jídla plná jednoduchých cukrů. Skvělým tipem na změnu s mnoha jídelníčky a zkušenostmi je opět internet. Pokud se nám cvičení osvědčí, je možné jej pak zdokonalit, například dokoupením závaží na činky nebo lze vyměnit cviky a pracovat na sobě. Efekt může být pak i lepší, než z fitness centra nebo posilovny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *