Domácí posilovna

Ať už jste posedlí cvičením, ale nemáte rádi přítomnost ostatních, či neposilujete pravidelně, anebo prostě jen nemáte čas chodit do posilovny, můžete si zřídit posilovnu přímo u Vás doma. Pořízení posilovacích strojů vyjde poměrně draho – a kdo se proto nemůžete dovolit pořizovat několik posilovacích strojů (ať už z hlediska financí, či z hlediska prostoru, který zaberou), stačí si koupit jeden až dva všestranné a ty ostatní nahradit.

Výhody a zápory domácí posilovny

Autor obrázku: Rene Cunningham

Domácí posilovna má bezesporu nespočet záporů, kvůli kterým by si ji doma nezřídila většina sportovců. Většině z nich se totiž lépe posiluje v kolektivu …s někým, kdo je dokáže v daný moment podpořit a pomoci jim. To bývají ovšem obvykle lidé, kteří mají volného času dostatek a nemusí se zaobírat povinnostmi. Naopak lidé, kteří se musí např. starat o rodinu, či mají náročnou práci, si nemohou dovolit ztratit ani hodinu ze svého volného času, kterého už takhle mají málo. A právě proto uvítají domácí posilovnu – nebudou muset nikam chodit, po cvičení se mohou ihned osprchovat a propocené oblečení hodit hned do pračky. Navíc nejsou omezeni žádnou otevírací dobou, a tak mohou posilovat jak časně z rána, tak i pozdě v noci.

Jaké stroje si pořídit

Zatímco ve veřejných posilovnách jsou k vidění všechny možné posilovací stroje, přičemž má každý obvykle jiné a naprosto jednostranné využití, do domácnosti si lze pořídit stroje, ve kterých je zakomponováno třeba 5 dalších. Důležitým faktorem také je, zdali radši běháte, či sedíte (případně ležíte) a posilujete zejména paže a břicho. Běhací pás ovšem lze nahradit běháním venku – nicméně v zimě byste právě kvůli nepřízni počasí mohli zlenivět, protože byste běhali nepravidelně, anebo vůbec. Samozřejmě, že takové stroje se pohybují ve vyšší cenové relaci, nicméně při přepočítání, na kolik peněz by Vás vyšel každý stroj zvlášť, vyjde Vám značná úspora – úsporu ale získáte nejenom finanční, ale i v zabraném prostoru.

Kam posilovnu umístit

Častou otázkou, jakou si lidé kladou, pokud se chystají k pořízení posilovacího stroje domů, je, kam stroj umístí – obvykle na něj nikdo nemá moc místa, anebo jej chce mít zcela oddělený od ostatního. Ne vždy k tomu však má každý dispozice, a tak bývají stroje běžně umisťovány třeba do obýváku – tam se ovšem hodí max. běhací pás – nikoli činky a stroje na posilování paží a nohou – ty patří spíše na lodžii či balkon (lodžie či balkon musí být kryté). Pokud byste je chtěli umístit třeba do obýváku, budou Vám kazit celkovou atmosféru – při posilování může navíc vznikat nepříjemný zápach, kterého se po dlouhé době nedá lehce zbavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *