Proč jsou teda chlapi lepší kuchaři?

Proč jsou teda chlapi lepší kuchaři?

Proč jsou teda chlapi lepší kuchaři?Každý chlap má rád, když má ženu co dobře vaří, každý má rád jídlo „od maminky. A nebo třeba od babičky, ale tam přichází skoro vždy totální přeplnění doplňované poznámkami typu: Asi jsi nemocný, nějak málo jíš.“ Už jste si ale všimli, že třeba pořady v televizi mají téměř výhradně kuchaře muže? Že ti nejlepší šéfkuchaři na světě jsou taky většinou chlapi? Proč tomu tak je, když přece kuchyň je podle tradic ženská záležitost? Jistě, existují chlapi, kteří do kuchyně vlezou jen kdyby tam hořelo, nebo kvůli něčemu z ledničky, ať už je to k jídlu, nebo lahváč. Ale věc je jasná, chlapi jsou lepší kuchaři než ženy.

Pokud žijete v páru (což by se mělo) statisticky častěji vaří vaše křehčí polovička. Bere to jako práci, podobně jako třeba vysávání. Zatímco chlap, který statisticky vaří ne tak často jako žena, chce podat jako vždy co nejlepší výkon, chce z jídla udělat mistrovské dílo na které může být pyšný téměř jako na vlastnoručně postavený dům. Mužské kuchařské mistrovství je závislé taky na tom, že v kuchyni často experimentují a rádi vylepšují úplně obyčejná jídla docela netradičními způsoby, které by ženy nenapadly, protože ty většinou vaří tak jak se to má a jak je to dobré. Naproti tomu muž stráví v kuchyni třeba dvakrát delší dobu a (pokud jídlo svým tuningem nepokazí) když je hotovo, bývá to delikatesa. Na druhou stranu, chlapi narozdíl od žen vyloženě nenávidí tzv. přípravné práce. Škrábání brambor je pro něj otrava. A tady přichází na řadu druhá půlka páru. Pokud si tohle čtete a jste žena, doporučuju jít vašemu alfasamci do kuchyně pomoct právě s těmihle činnostmi. Za prvé ho od nich ušetříte a za druhé spolu strávíte čas a jak je známo, společné vaření utužuje vztah. A rozhodně po nás nechtějte ať umýváme nádobí. Stejně to uděláme, ale neradi a čas strávený touhle činností nám přijde asi jako půlhodina civění do zdi.

Zřejmě to bude v genech, chlapi jsou od přírody hračičkové. Jedna teorie dokonce říká, že muž chce syna víc než dceru ani ne tak proto aby měl pokračovatele rodu, ale proto aby si mohl hrát s jeho hračkami. Ženy bývají praktičtější, takže jídlo je pro ně jen… jídlo (jaký hřích!).

Autor: Martin

Pracující student elektrotechniky, která ho ale zoufale nebaví, snažící se tvořit všemi dostupnými prostředky jakýkoliv druh umění. A pořád nemá na nic čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *