Lyžování? Jedině na Slovinsku!Omrzely vás už západní Alpy? Sjezdovky jsou plné lyžařů, ceny se neustále zvyšují. Zkuste se přesunout více na východ, a to do Julských Alp na Slovinsku. Tam naleznete skvělou lyžařskou destinaci s mnohaletou tradicí.

Tradice

Ač to může znít napoprvé zvláštně, Slovinsko má v lyžování tradici už po staletí. To platí i o Kranjske Goře, což je nejznámější lyžařské středisko Slovinska. První zmínku o lyžování na náhorní plošině Bloke napsal historik Valvasor v 17. století. Nemusíte se tedy bát, že by na místních sjezdovkách nebylo vše plně připraveno na lyžaře.

Výhody

Jak již bylo zmíněno, čekají vás o dost méně nacpané sjezdovky a nižší ceny. Kromě toho je Slovinsko proslulé i pořádáním soutěže organizace FIS v Kranjske Goře, v pohoří Pohorje a v Rogle. Najít v Kranjske Goře lyžování není žádný problém, dostupných sjezdovek jsou tu desítky. A to všech obtížností, takže se nemusíte bát vzít ani svoje děti. Pokud máte ještě malou ratolest, poté se vám to vyplatí, protože děti do šesti let mohou lyžovat zdarma. Nelze opomenout ani skvělou slovinskou tradiční kuchyni. Nevíte, co je to jota? Až jednou tuto polévku ochutnáte, jistě na ni již nikdy nezapomenete. V obědu můžete pokračovat, jistě si vychutnáte i místní jelita a klobásy. Když poté jako sladkou tečku přidáte známý slovinský štrúdl, budete na dovolenou vzpomínat vždy v dobrém.
Už nemusíte do vyhledávače nešťastně zadávat Slovinsko – lyžovačka. Podívejte se na skvělý vyhledávač dovolené Slovinsko – lyžování.

Kdy se vydat?

Toto rozhodnutí je čistě na vás. Kvůli nižší nadmořské výšce není ovšem dobré spoléhat se na vyloženě letní měsíce. V Kranjske Goře však najdete skvělý servis a výborné jídlo po celý rok. Nevěříte? Pak se podívejte na Slovinsko lyžování, kde naleznete mnoho skvělých zájezdů za lyžováním!