Na co se zaměřit při výběru plastových oken?

Plastová okna jsou velice oblíbená pro svou snadnou údržbu, nízkou cenu, vysokou životnost i skvělé izolační vlastnosti. Není však okno jako okno. Při výběru plastových oken je třeba dbát na několik aspektů. V opačném případě by se totiž mohlo stát, že nebudou vyhovovat místnímu podnebí. Velmi častým problémem je také špatně provedená instalace.

Pokud uvažujete o pořízení nových oken, s největší pravděpodobností jste se rozhodli pro plast. Plastová okna jsou totiž oproti dřevěné alternativě nenáročná, a navíc je pořídíme za příznivější cenu. I s okny však může nastat mnoho problémů. Při špatném výběru nemusí splňovat požadavky, které na ně klade místní klima. Dalším velmi častým problémem bývá špatná instalace.

Dvojsklo, trojsklo nebo čtyřsklo?

Dnešním standardem je dvojsklo. Pokud však žijete v lokalitě, kde jsou povětrnostní podmínky drsnější, doporučujeme zakoupit okna s trojskly nebo čtyřskly. Trojsklo například dokáže omezit tepelné ztráty až o 30 %.

Stavební hloubka oken

Důležitým aspektem při výběru oken je také stavební hloubka, tj. tloušťka okenního profilu z interiéru do exteriéru. Ta by měla ve standardu být minimálně 70 mm. Například společnost Triogas s.r.o., která se zabývá prodejem oken v Ostravě, Opavě, ve Valašském Meziříčí a dalších okolních městech, nabízí novinku na trhu, a to okna se stavební hloubkou 92 mm.

Výběr dodavatele

Nedílnou součástí správného výběru oken je také volba dodavatele. Vyvarujte se raději firem, které okna pouze přeprodávají. Ideální volbou je firma, která je již na trhu několik let, je zároveň výrobcem a zajišťuje správnou instalaci. Zeptejte se také na zkušenosti vašich známých. I když možná nedoporučí kvalitní firmu, možná alespoň upozorní na ty problémové. Plastová okna v Ostravě a okolí nabízí například firma Triogas s.r.o.

Triogas s.r.o.

Výrobcem a zároveň dodavatelem plastových oken v Ostravě, Opavě, ve Vsetíne, Valašském Meziříčí a dalších okolních městech je například společnost Triogas, která se danou oblastí zabývá již od roku 2006. Dodávaná okna jsou vybavena atraktivními německými profily značky APUPLAST, která jsou známá pro svou vysokou kvalitu a stálost barev. Okna jsou také osazena rakouským kováním MACO s odolnou povrchovou úpravou.