Chcete pronajímat byt? Využijte správy bytuZhruba před dvěma lety byly ceny nemovitostí poměrně nízko, a proto se spousta lidí rozhodla investovat našetřené peníze právě do nějakého bytu. Pokud jste udělali úplně stejný krok, ovšem máte vlastní dům, který nechcete opustit, nejideálnějším řešením je dlouhodobě byt pronajmout. Ovšem ne každý nájemník je slušný, což někdy ani na první pohled neodhalíte, ale potom přijdete do bytu, kde bude polovina věcí rozbitá. Předcházet se tomu dá tím, že si objednáte společnost na správu bytů.

Zřejmě vás bude zajímat, co taková správa bytů všechno zahrnuje. V podstatě se nebudete starat takřka o nic, protože společnost zajistí veškeré záležitosti spjaté s pronájmem, tedy komunikaci s nájemníky, dodavateli energií, ba dokonce i úřady. V neposlední řadě bude dbát na to, aby byly nájemní smlouvy platné a aby byl byt neustále obsazený, pokud stávající nájemník bude chtít odejít a podobně. V případě, že nějaký měsíc nebude v bytě žádný nájemník, za správu bytu pochopitelně neplatíte.

Co všechno správa bytů obsahuje?

Výše jsme se zmínili pouze o těch nejdůležitějších službách, jež společnosti zajišťující správy bytů nabízí. Prověří vám mimo jiné i to, jakou mají budoucí nájemníci platební morálku, optimalizuje náklady a výnosy, poradí vám v rámci vašich investic, zajistí opravy a pravidelné údržby, a navíc bude kontrolovat stav nemovitosti. Obrovskou výhodou je, že se nemusíte takřka o nic starat a můžete se věnovat svým věcem.

Kolik správa bytů stojí?

Za službu zaplatíte pouze 10 % z měsíčního nájemného. Pokud navíc budete chtít, můžete si požádat o zhodnocení nemovitosti. Společnost Bohemian Estates, která v dané oblasti působí už několik let, má ve svém portfoliu celou řadu doplňkových služeb. Budete nadmíru spokojeni jak s kvalitou, jednáním, tak i přístupem. Ušetřený čas můžete raději investovat do rodiny, práce a koníčků.