Poradíme, jak si poradit s nákupem nové autobaterie

Auto špatně startuje za chladného počasí a každý den se modlíte, aby nebyla opravdu velká zima, kdy by motor už nenaskočil? Nechávat výměnu staré autobaterie na poslední chvíli rozhodně není dobrý nápad. Přiděláváte si mnoho starostí a navíc oddalujete vyřešení jednoduchého problému. Jak si co nejlépe poradit s výběrem nového akumulátoru? To se dozvíte v článku.

Co všechno může znamenat špatné startování?

Pokud jde pouze o starou autobaterii, která již nemá dostatečnou kapacitu, je to ještě scénář se snadnou opravou. Problémy se startováním ale mohou mít mnohem více příčin. Může jít o vadný startér, zanesený kontakt, špatně přiléhající svorky k akumulátoru, porouchaný alternátor, nebo staré žhavicí svíčky. Když víte, že autobaterie je poměrně nová, hledejte příčinu jinde a raději navštivte servis.

Pořízení nové autobaterie

Když ale víte, že akumulátor již v autě zažil mnoho let a má nárok na odchod do sběrných surovin, je na čase podívat se po novém. Zajímat vás bude hned několik parametrů, aby auto-baterie byla kompatibilní s vozidlem. V první řadě jde o maximální kapacitu a startovací proud. Tyto údaje by měly být v souladu s tím, co doporučuje přímo výrobce automobilu. Dále jsou samozřejmě důležité vnější rozměry, kdy se autobaterie musí vejít do příslušného nosiče.

Nákup přes internet

V případě, kdy problém nehoří a nepotřebujete autobaterii ihned, využijte možnost objednání přes internet. Výhodou je rychlý výběr ze širokého sortimentu, kdy se vyhnete hledání správného typu v několika kamenných obchodech. Internetový obchod navíc poskytuje dopravu zdarma, takže si pouze počkáte, až vám nový akumulátor dorazí domů. Přihodit můžete i další náhradní díly a pneumatiky. Vyberte si na této adrese: https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.