Přejděme na LPG – ušetříme!

benzin

Přejděme na LPG – ušetříme!

benzinPoslední dny se setkáváme s tím, že kdo jezdí na LPG, vydělá na tom a v této chvíli se mu to rozhodně vyplatí. Je to opravdu tak, mnozí si teď mnou ruce a jen se škodolibě smějí ostatním, jak ceny nafty a benzinu rostou. Ale proč je motoristů jezdících na LPG málo a jak to půjde dál?

Škoda se LPG bude věnovat

Samotná automobilka Škoda vidí v LPG velký potenciál. Nechala se slyšet, že se její pohled na zemní plyn rozhodně upne mnohem více. Chtěla by udělat menší revoluci a dokázat, že jízda na plyn se vyplatí, je bezpečná a samozřejmě rozšířit svou podporu i pro motoristy, kteří plyn již využívají. Ovšem nastávají mnohé otázky.

Čím více, tím lépe?

Mnozí odborníci uvedli, že je to jenom dobře. Toto odvětví automobilového průmyslu zůstávalo dlouho bez jakýchkoliv změn a neuškodí mu tak tedy menší inovace. Je to sice pravda, ale na druhou stranu bychom se měli obávat jistých změn. Čím větší pohled na LPG upne, tím se pravděpodobně stane méně výhodným. Přesto je možná čas zapřemýšlet o alternativě. Cena je opravdu velmi nízká, cestování poté vychází na velmi příjemné částky a auto se o mnoho neliší oproti klasickému pohonu na benzín nebo naftu.

Nečekejme velké změny

I přes zajímavou cenu LPG se však moc změn nechystá. Momentálně je totiž technologie tohoto pohonu velmi zastaralá a již delší dobu se používají stále stejné principy a mechanismy. Nevěnovalo se tomuto odvětví dostatečně mnoho pozornosti a proto se zatím nejeví ani jako zajímavějším řešením, než benzin. Právě to by ale mohly změnit velké automobilky. Pokud svůj vývoj upřou i na LPG, můžeme se dočkat modernějších a daleko účinnějších technologií, než na jaké jsme zvyklí teď. Bohužel otázka zůstává v tom, jak na to zareagují velké plynárenské společnosti. Očekává se při větší poptávce vyšší cena a tím se efektivita opět snížila. Je budoucnost v LPG, elektrice nebo vodíku? To je zatím otázka…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *