Nejosvědčenější rady k získání dobré kondice

jidlo

Nejosvědčenější rady k získání dobré kondice

jidloZačátkem každého nového roku se setkáváme s obrovským množstvím novoročních předsevzetí. Je to již v podstatě ohraná písnička, protože každý rok je to stejný a ne mnoho lidí se dokáže doopravdy přinutit k něčemu, co by doopravdy dodržovalo a tím pádem je to jedno velké fiasko.

Budu hubnout a cvičit!

Mezi nejčastější předsevzetí rozhodně patří zlepšení své fyzické kondice, start nějakého cvičení a shození přebytečných kilogramů, které člověk nabral o vánočních svátcích. Na trhu se objevují pravidelně osvědčené a „zaručeně účinné“ hubnoucí prostředky. Málokteré ovšem účinkují tak, jak se prezentují. Bohužel, stále platí, že „bez práce nejsou koláče“ a toto platí v hubnutí a udržení kondice dvojnásob. Co s tím tedy doopravdy dělat?

Muži mají problém, ale…

Mužské tělo se potýká s problémy ukládáním tuků v oblasti břicha. Jedná se o nejčastější ukládání tuků a mohou být tedy dva druhy. Buď ukládání tuku na vnější straně břišní stěny nebo tuk obaluje orgány a ukládá se v podstatě uvnitř. Druhá varianta je především ve vyšším věku nebezpečná, ale rozhodně je třeba se věnovat oběma případům. U mužů zase funguje jistá výhoda – začnou-li dodržovat určitá pravidla, často tento přebytečný tuk rychle shodí a bez problémů shodí.

Možná se to bude zdát až neuvěřitelné, ale není samotný proces hubnutí, nebo redukce hmotnosti, je až příliš jednoduchou věcí. Na pomyslné váze bychom si rozdělili váhu potravy a váhu pohybu. Tedy 70% vliv na hmotnost má jídlo samotné, 30% pohyb. Je to přibližné rozdělení. A jak tedy změnit své návyky?

Je třeba začít změnou!

Není třeba si dělat složité jídelníčky, pokud nejsme zdravotně omezeni a nenutí nás k tomu nějaké jasné okolnosti. Úplným základem, který platí obecně je si určit několik kritérií. Měli bychom jíst do takové míry, abychom se cítili najezení do „polosyta“ a napiti do „polopita“. Toto je nejlepší cesta. Měli bychom pravidelně jíst – snídaně, svačina (eventuelně druhá svačina), oběd, svačina (opět možno druhé svačiny), večeře a malá druhá večeře. K tomu dostatek tekutin – nejméně alespoň 2 litry. Dále minimálně 3x týdně nějaký sport, možno doplnit i cvičením v posilovně a dostatek spánku.

Ideální postavy se zpravidla dočkáte po dvou měsících, pokud dodržujete vše, jak máte. Tedy do léta do plavek bez problémů.

Nejosvědčenější rady k získání dobré kondice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *