Nejlepší léčba nachlazení v zimě? Šípky

šípky

Nejlepší léčba nachlazení v zimě? Šípky

šípkyAktuálně se v televizních reklamách a na internetu setkáváme s obrovskou spoustou léků a doplňků, které zaručeně dokážou léčit a okamžitě působí proti začínajícímu nachlazení nebo snad i chřipce. Jak to ale doopravdy je a je třeba se „dopovat“ těmito drahými léky?

Paralen na sladko

Podle nejnovějších výzkumů a srovnání se ukázalo, že samotné léky jsou v podstatě všechny téměř shodné a fungují na stejném principu. Nebudeme si hlavu motat nějakým chemickým rozborem. V podstatě se jedná o podobné složení, jako může mít obyčejný Paralen nebo jiný lék na stejném či podobném principu. Působí často proti bolesti, tělo se začne více potit a tím se tedy bránit proti nežádoucím virům. Tento princip využívají právě zmíněné horké nápoje proti nachlazení, tablety nebo sirupy. Často jsou různě dochucovány a lákají na vysoký obsah vitaminu C a účinnost je prokázána vědeckým výzkumem.

Obraťte se k přírodě

Samotní vědci rozhodně neodrazují od nákupu těchto léků, ale poslední výzkumy prokázaly,že již zmíněná léčiva tohoto typu působí velmi špatně na srdce a na játra. To by se v budoucnu nemuselo vyplatit a proto je lepší se obrátit na přírodní a klasickou medicínu. Samozřejmě, že léčba chřipky vyžaduje již jiná opatření, ale samotná léčba nachlazení je snazší, než se může zdát. Zkuste využít sílu šípků.

Šípky jsou „zázrak“

Šípky jsou známé svým vysokým obsahem vitaminu C. Ten je zde opravdu velmi vysoce zastoupen, ale musíme ho získat tím správným způsobem. A rozhodně mít také samotné šípky. Jsou dvě možnosti. Na podzim si je natrhat venku v přírodě, usušit a uskladnit. Nebo si je teď koupit v obchodě již usušené. A jak pokračovat dále? Sušené šípky je dobré rozdrtit. Pozor! Obsahují množství chmýří, které se do čaje nesmí dostat. Dvě polévkové lžíce na 300ml vody zalijte horkou vodou – ne vroucí! A nechte louhovat. Po 15 minutách čaj přefiltrujte. Nejlepší je to udělat přes bavlněný kus látky. V čaji nesmí být chmýří!

Samotný účinek ucítíte ihned. A je vědecky prokázáno, že do dvou dnů při příznacích nachlazení se potíží, rýmy a pocitu slabosti bez problémů zbavíte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *