Usnadněte si život!

cas

Přemýšleli jste někdy nad tím, že v současné uspěchané době se snažíme šetřit čas, který nám ale stále jaksi chybí? Vše se urychluje, přístroje nám pomáhají, aby nám urychlili čas, cestujeme rychleji a rychleji, abychom si ušetřili čas, technika a veškeré věci jsou směřovány k úspoře času. Kde je ale ten uspořený čas?

Lidé neumí s časem vynaložit, míní odborníci

cas            Každý den se najde několik věcí, které děláme co nejrychleji a snažíme se o co největší efektivitu, především kvůli volnému času. Ale kde je? Tím se zabývali odborníci. Je sice pravda, že technologie a mnohé postupy nás k úspoře času a co nejmenší námaze vedou, jenomže přesto jsme časově zaneprázdnění a nikdy nemáme pocit, že si užíváme právě ušetřeného času.

Odborníci jsou si jistí tím, že je to v nás samotných. Jelikož se snažíme opravdu šetřit časem, kde se dá, už se nikdy nezamýšlíme, kde se ta úspora objeví. Je to dáno tím, že lidé svůj čas nedokážou využít. Měli bychom si jej totiž lépe organizovat. A měli bychom o něm více přemýšlet.

Nemrhejte volný čas, ale čiňte se!

            Volný čas bychom si měli naplánovat asi stejně tak, jako čas pracovní. Samozřejmě záleží na každém z nás, jak si představujeme pojem „naplánovat si“. Někdo se plánů zcela zříká, jiný má rád diář a v něm naplánované činnosti během dne hodinu po hodině. Jaký si zvolíme styl, to je každého věc.

Zkusme si zorganizovat čas, který máme vyhrazen pouze pro nás. Stačí lehce. Řeknu si, že až přijdu z práce, dám si hodinu na odpočinek, poté si půjdu hodinu a půl zaběhat, poté si budu číst a v závěru si udělám ještě nějaké činnosti a povinnosti. Když tento plán zhruba dodržíme, často se stane, že opět ušetříme čas, ale hlavně vše splníme a budeme na sebe náležitě pyšní. Bez plánu to často dopadá tak, že v neorganizovaném čase jej proležíme nebo nějak jinak znehodnotíme a nestihneme ani to, co jsme chtěli.

Organizací svého volného času tak můžete docílit příjemného a plnohodnotného života. Zkuste si dát takový malý zkušební týden. Ale ne až od zítřka, ale začněte již dnes!

 

Tip: Víte, jak si usnadnit studium na VŠ? Využitím možnosti vypracování seminárních prací, případně vypracování podkladů bakalářské práce. Anonymně, rychle a především bez stresu.

Jeden komentář u “Usnadněte si život!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *