Téma, které je nutno probrat snad v každém pánském webu. Pojďme se ale na něj podívat z jiného úhlu. A to, jak na to pohlíží sami pánové, bez přičinění „sil z hůry“. Tedy jak by to asi bylo, kdyby si muži mohli dělat, co chtěli.
Správný muž smrdí – kdo to kde vzal?
Argumenty, že opravdový muž se nemyje, zapáchá a nepečuje o sebe, jsou staré asi jako lidstvo samo. Je jasné, že k muži takové předsudky patří. Právě muž je od počátku historie ten, kdo byl nucen dělat ty špinavé, těžké a podřadné práce. Proto jeho vizáž nemusela vždy vypadat dobře. Samotné mužské tělo má více potních, mazových a pachových žláz. Když se muž zpotí, je také více cítit. Jenomže v současné moderní době to nemusí platit. Muži o sebe rádi pečují a nejsou to ihned narcisté nebo zženštilí kluci.
Mužské ochlupení
Mužské ochlupení je dnes vnímáno jako to, co musí dolu stejně tak, jako u ženy. Samozřejmě je to pozůstatek po dobách dávných, ale funkce ochlupení jsou zřejmé stále. O pro a proti se mluvilo a psalo již nesčetněkrát. Jenomže když se již rozhodneme ochlupení zbavit, je třeba počítat se zdravotními obtížemi, které mohou nastat. Tomuto tématu se mnohé články nevěnují.
Při holení se podráždí kůže, a jelikož je prostředí okolo pohlavních orgánů nebo v podpaží ideálním místem pro tvorbu bakterií, může se nám nějaká ta bakterie dostat tam, kam nemá. Právě ochlupení tvoří určitou ochranu. Je tedy dbát o zvýšenou hygienu a nemyslet si, že vyholená partie je ihned lepší a hygieničtější.
Komu to vadí?
Pokud se jedná o samotnou estetiku, valná část populace je pro vyholování. Ať je to podpaží, ohanbí nebo hýždě, třísla, břicho a hruď. Mnozí jsou přesvědčení, že je to ať sexuálně přitažlivější, ale hlavně hygieničtější a pro tělo lepší. Otázka je však, jak jsou mnozí ovlivněny médii. Když se dělal nedávno velký výzkum mezi muži a byla zde otázka typu, jak byste s ochlupením nezávisle na ostatních vynaložil, většina mužů odpověděla, že by jej nechala. Možná je to překvapující, možná ne.
Jak se ale také ukazuje, mnozí lidé se k přirozenému ochlupení vrací. Móda vyholení se již okoukala a tak se k této přirozenosti někteří vracejí. Je to otázka vkusu a přístupu, přesto je třeba uvážit mnohé. Není tento trend ovlivněn něčím, s čím se vlastně ani neztotožňujeme?
Jeden komentář u “Vyholit nebo neholit?”