Prevence i odstranění graffiti v několika krocích

Nová fasáda rozhodně není levnou záležitostí. Tím spíše dokážou nechtěné graffiti pořádně otrávit a zhatit snahu o udržování pěkného vzhledu domu, sídla firmy nebo jiné nemovitosti. Přitom existuje hned několik způsobů ochrany a obrany proti nežádoucím graffiti. Jaké to jsou a kdy je vhodné danou metodu zvolit?

Prevence graffiti je snadná

Předcházet vzniku graffiti je snazší, než by se mohlo zdát. Investice do nákladného bezpečnostního systému se nemusí setkat s předpokládaným účinkem. Čím dál více majitelů nemovitostí proto využívá speciálních přípravků. Antigraffiti nátěr funguje na principu moderních nanotechnologií, díky nimž dojde k vytvoření neviditelné vrstvy. Na této vrstvě se sice graffiti mohou objevit, ale jejich následné odstranění je velmi snadné. To postupem času odradí sprejery od návštěv na daném místě, neboť jim nebude po chuti, že jejich výtvor nevydrží ani několik dní. Graffiti lze odstranit relativně snadno, zcela dostačující je mýdlová voda. Ovšem v případě dočasných antigraffiti nátěrů je následně nutné ochrannou vrstvu obnovit.

Odstranění graffiti je možné

Lze si však poradit s již hotovými graffiti na fasádě nebo jiném povrchu? V porovnání se stále méně využívanými mechanickými metodami velmi dobré výsledky vykazují odstraňovače: graffiti díky nim není nutné zdlouhavě drhnout. Přípravek stačí nechat působit a poté jej smýt za pomoci mýdlové vody. Nezbytné je samozřejmě vybrat vhodný přípravek s ohledem na konkrétní typ povrchu, ale stejně tak se doporučuje přípravek nejprve vyzkoušet na méně viditelném místě.

Snažíte se graffiti předcházet, nebo se zabýváte spíše odstraňováním již hotových čmáranic? Každý způsob má jistě své výhody a nevýhody, proto je vhodné vyzkoušet více metod a najít ideální postup pro danou plochu.