Chcete ohromit své známé kvalitním vínem?

Každý z nás se nerodí jako znalec vína a destilátů. Přitom by bylo tak hezké vědět, které víno se hodí k vašim pokrmům a čím byste mohli překvapit své přátele. Můžete začít studovat tajemnou vědu vín a zkoušet je poznávat. Zkuste se podívat na webové stránky různých dodavatelů, kde najdete všechny detailní informace o původu, chuti a vůni a jako bonus si tam ještě můžete láhev koupit. Máte vše na jednom místě.

Objevte kouzlo českých i zahraničních vín

Máte rádi víno, ale v obchodě vezmete vždy první, které uvidíte? Zkuste se někdy zastavit a zjistit historii daného vína. Není to jen bílé víno a červené víno. Má spoustu odstínů a vůní. Když se daří, můžete v lahvi najít malý kousek nebe. To samé platí pro šumivé víno. Nejsou to jen bublinky. Pravé a kvalitní šampaňské vám změní život. Jiné už nebudete chtít pít. Chcete udělat dojem nebo koupit dokonalý dárek? Víno se dá koupit jak v kamenných ochodech, tak i na internetu od kvalitního dodavatele.

Česká, nebo zahraniční?

V Čechách jsou samozřejmě nejvíce oblíbená česká vína, především ta z Moravy. Malí vinaři mají svou tradici a nepřekonatelnou kvalitu, která je předchází. Avšak zahraniční vína na tom nejsou vůbec špatně. Zkuste se zaměřit na francouzská, rakouská a německá vína jako klasické zástupce zahraničí v českých obchodech. Velmi oblíbené jsou sekty a frizzante. Vyhlášený je Ryzlink, Rulandské šedé nebo Tramín.

Kvalitní destiláty uzrávají dlouho

destilátů lze doporučit různé druhy whisky. I ty se dají pít při různých příležitostech, stejně jako víno. Pro jemnější povahy najdete na pultech všechny druhy Portského vína. Kromě amerických specialit, jako jsou bourbon, cognac, brandy či vinná pálenka armagnac, jsou oblíbené i ovocné pálenky z České republiky. Hruškovice, Meruňkovice nebo destilát z Divé čerešni si nacházejí čím dál více příznivců.