Kde si půjčit náklaďák či stavební stroj?

S osobními vozy to dneska není vůbec složité. Půjčoven je po celé ČR spousta a ceny jsou velmi příznivé. Jenže co když potřebujete na pár měsíců půjčit spíš nákladní auto, tahač, návěs nebo bagr? Budete se divit, ale výběr je také poměrně bohatý.

Jsou situace, kdy je půjčení stavebního stroje, nákladní techniky nebo tahače jediným možným řešením. Typicky jde třeba o případ, kdy se firmě rozbije jeden stroj a ona ho potřebuje, aby zvládla včas splnit potřeby všech zákazníků. Kupovat nový stroj by bylo finančně zbytečně náročné, když ho firma stejně využije jen na přechodnou dobu.

S čím byste měli počítat?

Pro pronájem nákladní techniky, návěsu, stavebního či nějakého speciálního stroje potřebujete občanský průkaz, řidičský průkaz dané skupiny a v případě podnikatele i živnostenský list. Firma zase musí doložit výpis z obchodního rejstříku. Zároveň si připravte peníze na složení kauce. Její výše se liší podle typu vozidla, obvykle se jedná o částku odpovídající jednomu nájmu (nejčastěji měsíční).

Vyberte si online a raději si stroj rezervujte

Navštěvovat půjčovnu nákladních vozidel osobně je v začátku zbytečné. Pokud vše prozkoumáte nejdříve z pohodlí domova, ušetříte čas. A kde začít s průzkumem? Přece na webu osvědčené společnosti Financial System. Ta nabízí nákladní vozy, sklápěče, tahače, přívěsy, návěsy, stavební stroje, menší dodávky, ale i půjčení speciálu, jako jsou stroje s hydraulickou rukou nebo hákovým kontejnerem.

Výběr mají skutečně bohatý, nicméně vzhledem k dobrým podmínkám je vždy lepší si vybraný stroj na požadovaný termín raději rezervovat. Půjčoven s tak bohatým sortimentem v ČR zase tolik není. Pokud si stroj rezervujete, pak už jen přijdete sepsat smlouvu, což trvá asi 30 minut, a můžete s vybraným autem hned odjet. Mimochodem někdy mají velmi zajímavé akce. Třeba při podpisu smlouvy na jeden rok nabízí první měsíc pronájmu zdarma. Nevyšlo by vás dlouhodobé zapůjčení lépe než koupě vlastního stroje?