Co nabízí posuvné dveře a proč uvažovat nad jejich pořízením?

Zdroj obrázku: https://www.grimax.cz/index.php/dvere-posuvne-komplet

Hledáte úsporu prostoru, nebo jenom pohodlnější přepažení dvou místností, kde nechcete těžké klasické dveře? Dobrou volbou mohou být jemné posuvné dveře, které nabízí celou řadu různých variant. Jaké mají výhody a proč alespoň uvažovat nad jejich pořízením?

Šetří prostor i hluk

Když porovnáme klasické dveře s otočným křídlem, zjistíme, že zaberou poměrně hodně místa. Potřebujete totiž místo pro jejich pohodlné otevření, kdy riziko spočívá v poškození stěny či předmětů stojících hned za dveřmi. Oproti tomu posuvné dveře si vystačí s malým prostorem ve vyhrazeném otvoru. Jejich otevírání je zajištěno pomocí posuvného mechanismu často umístěného na horní liště. Kromě své malé prostorové náročnosti disponují i další výhodou. Díky jemnějšími a lehčímu materiálu jsou méně hlučné a vyhnete se práskání dveří způsobeném průvanem či nešetrným zacházením.

Větší bezpečnost

Lehčí posuvné dveře zabraňují nepříjemnému přiskřípnutí prstů, či nebezpečnému přivření domácích mazlíčků. Dveřní část není tak těžká v porovnání s klasickými typy. Dveře do pouzdra mohou mít drobné problémy s posuvným mechanismem, který je nutné správně nainstalovat a dbát o zachování funkčnosti se vším všudy. Patří sem promazávání částí a bránění vniku nečistot do posuvného pásu. Pokud zjistíte, že něco drhne a dveře nejdou pohodlně zatáhnout, nesnažte se o to silou, ale vždy se podívejte, jestli něco nepřekáží.

Vyberte si dveře podle svých představ

Posuvné dveře mohou být ve stylu imitace kůže, se skleněnými otvory pro zachování přirozené světelnosti prostoru, ale i v klasické dřevěné úpravě. Na výběr máte i z různých způsobů uchycení. Podle prostorových možností si zvolíte jednokřídlové, případně větší dvoukřídlé dveře. Můžete vybírat z koženkových nebo lamelových variant. Konkrétní volba vždy závisí na vašich preferencích, možnostech interiéru a vyhrazené částce pro nákup dveří.