Slang ve světě skateboardingu: Vyznáte se v těchto slovech?

Každý sport a komunita má svoje vlastní slangové výrazy, které často trvá dlouho pochopit. Pochopitelně je to případ i skateboardingu, který je jedním ze sportů s opravdu velice širokou zásobou slov. Mohou to být triky, okamžiky nebo i různé komponenty samotného skateboardu. Pojďme se podívat na ty nejčastější slangové výrazy, se kterými se setkáte.

Landing bolt

Tohle je jedna z věcí, kterou chcete opravdu slyšet od těch nejlepších jezdců po svým okolí. Znamená to dokonalé přistání, respektive když se vám podaří trik jako např. kickflip vytříbit do posledního detailu, a ještě techniky zvládnete přistání, což často bývá u celé řady triků tím největším kamenem úrazu. 

Had

Tenhle pojem můžete znát i z celé řady podobných sportů, jako jsou koloběžkáři nebo slope style borci na BMX kolech. Had znamená skupinu jezdců, kteří jedou v zástupu nějakou sadu triků na dané překážce. Jedná se o velice oblíbenou aktivitu, protože z ní vznikají dokonalá videa a opravdu vypadá velice působivě i v případě, kdy jezdci zvolí i poměrně jednoduché triky.

Sketchy

Tohle je takový velký opak boltu. Rozhodně to neznamená, že se nepovedlo vůbec nic, ale sketchy počínání znamená, že se zkrátka věci nepovedly tak, jak by nejspíš měly. A to nemusí nutně znamenat, že například nedokážete dotáhnout trik, ale například se dá sketchy nazvat i poškozený skateboard nebo špatný outfit. Mimochodem, pokud nechcete nikdy mít sketchy outfit, koukněte na originální skateboardingové oblečení na Ambassadors.eu.

Gnarly

Tenhle pojem jednoduše znamená něco opravdu spektakulárního, bláznivého nebo navíc zatraceně nebezpečného. Každopádně ho uslyšíte z úst skateboardistů především v moment, kdy se chystáte, nebo předvedete něco opravdu parádního. Slyšet ho je rozhodně velkou pochvalou, která za to stojí! 

Trucky

Trucky jsou nápravy, které se šroubují na desku skateboardu a na trucky se dále nasazují ložiska a kolečka. Trucky se většinou prodávají v páru. Rovněž jsou děleny podle šířky a každá šířka trucku se hodí na jinou šíři desky.