Tonery skutečně nemusí být tak drahé

Ve firmách se tiskne neustále. Většinou se jedná o různé smlouvy, formuláře či grafy. Ovšem tiskárnu můžete využít docela dobře i doma, alespoň tedy jednou za čas.

V současné době se navíc nejedná o nic extra drahého. I relativně dobré modely se dají sehnat za docela solidní peníze. Konečná cena však závisí hlavně na tom, co od přístroje očekáváte.

Kvalitní cenově dostupné modely

Doby, kdy trochu lepší tiskárny stály i desítky tisíc, jsou asi nenávratně pryč. V současnosti je možné si vybrat z celé řady cenově zajímavých modelů, jež se bez přehánění dají označit kvalitní přístroje. Za tři tisícovky už lze mít doma nebo v kanceláře docela solidní jednoduchou mašinu.

Potřebujete-li však scanner, případně poptáváte oboustranný tisk, pár tisícovek navíc vás to stát bude, nicméně ani tak se nejedná o vyhozené peníze. Scanner je extrémně užitečný a oboustranný tisk vám ušetří spousty papíru.

Jak je vidět, i vysoce kvalitní tiskárny jsou dnes k dispozici za dobré peníze. Na čem tedy jejich výrobci vlastně vydělávají? Inu, na tonerech.

Levnější varianty

Tonery jsou v podstatě cartridge naplněné tiskařským práškem a bez nich není možné tisknout. Každý přístroj má již v základu jeden připravený k použití, ale další si budete muset dokoupit. Chcete-li tisknout každý den, počítejte s tím, že vám náklady pořádně narostou.

Můžete to ale zkusit levněji, a sice pomocí kompatibilních tonerů. Ty sice nejsou značkové, nicméně pochází-li od ověřeného výrobce, fungují stejně dobře jako originály. Rozhodně vám vaši tiskárnu nezničí.

Stále poptávaná je i renovace tonerů. Tento způsob je vysoce ekologický, jelikož se při něm již jednou vyprázdněný toner naplní práškem a dá se používat opakovaně. Je však potřeba najít prodejnu, kde se na tento druh služeb specializují. Dělat takovou práci svépomocí doma se nedoporučuje. Výsledky totiž nebývají kdovíjak úžasné.