Pánové, potřebujete na ples smoking?

Blíží se období podzimních plesů, a pokud se rádi hodíte do gala a vyrazíte s partnerkou provětrat „faldy“ na parket, určitě se zajímáte i o módní trendy, abyste vedle své partnerky v plesových šatech, vypadal dobře i vy.

Samozřejmě je rozdíl mezi vesnickým rybářským plesem a plesem v opeře, či důležité společenské pracovní události. Pokud pořadatel události rozesílá pozvánky, máte z poloviny vyhráno. Na pozvánce bývá uveden tzv. dress code. To je taková malá nápověda, jak se na danou událost patřičně obléci. Na rybářském plese byste v kompletním smokingu vypadal směšně, ale jsou určité společenské akce, kde tzv. tuxeedo, čili smoking musíte mít, jinak se ztrapníte.

Černé kalhoty. Ke smokingu by měly být samozřejmostí černé kalhoty, kvalitní, s puky, záševkami. Nejlepší  jsou kalhoty z jemného materiálu, kolem kapes a v pase mohou být lemovány pomocí hedvábí, sametu, nebo saténu. Lemování kalhot by mělo ladit s materiálem klopy u saka.

Sako bývá lehce prodloužené a projmuté. Pokud nemáte na to, nechat si zhotovit sako na míru, v konfekci vybírejte takové, které vám dokonale padne, nekrčí se na ramenou a v oblasti pasu se po zapnutí knoflíků nikde nekrčí. Vesta v barvě saka je u smokingu samozřejmostí.

Košile je na rozdíl od těch na běžné nošení, vyrobena z čisté bavlny, bílá, má malé černé knoflíky, sklady vpředu. Límec a manžety by měly být nejen vyžehlené, ale i naškrobené, aby se dosáhlo dokonalého vzhledu. Nezapomeňte na originální sponu na kravatu a manžetové knoflíčky.

Pokud chcete opravdu zazářit, měli byste mít černý motýlek. Motýlky působí naprosto elegantním dojmem, přestože většina pánů raději volí kravaty, ke smokingu by měl patřit motýlek. Kvalitní motýlek.

Černé kožené polobotky. Měly by být lesklé, znalci zvolí takové, které mají hedvábné tkaničky. A samozřejmě vyleštěné, čisté, neokopané a neochozené. Také by měly být lehké, aby se vám v nich dobře tančilo.

Smoking se hodí nejen na plesy, ale i na svatby, honosné večeře, charitativní akce a slavnostní předávání cen. Proto popřemýšlejte, jestli si smoking vypůjčíte, ale určitě se vyplatí mít alespoň jeden kompletní doma.

Pořádáte ples? Ulehčete návštěvníkům práci a na pozvánky výše uvedený dress code napište. Myslete také na to, že hosté nevydrží celý večer jen tancovat a postarejte se o kvalitní zábavu, poskytněte jim třeba fotokiosek na ples.

Fotobudky na plesy byly loni hitem sezóny, všichni se rádi fotí, když jsou jednou za čas krásně nastrojení. Dámy i pánové budou mít vzpomínku na to, jak jim to na plese slušelo a navíc si užijí spoustu legrace ve fotokiosku, kde si mohou udělat zábavné fotografie za použití nejrůznějších legračních fotodoplňků.