Dárek pro ženu? Co třeba náramek?

Lámete si hlavu nad tím, čím obdarovat svou přítelkyni, manželku, kamarádku? Kupte jí náramek.

Náramek patří mezi nejvíce univerzální šperky. A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý? Odpověď na tuto otázku v podstatě závisí třech faktorech. Na vkusu ženy, vašem rozpočtu a jeho materiálu.

Vybíráme náramek

Náramek by se v první řadě měla ženě líbit. Zkuste proto okouknout její typ náramků nosí. Především zdali vůbec nějaké nosí. Jsou to šperky drobné minimalistické, nebo naopak mohutnější? A co jejich materiál a příležitost, k níž jej bude primárně nosit. Myslet ale budete muset i na velikost náramku.

Náramky z drahých kovů

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru náramku je jeho materiál, který zároveň ovlivňuje i cenu náramku. Nejdražší samozřejmě jsou náramky z drahých kovů. Světlejším typům, tedy blondýnkám většinou sluší náramky stříbrné a z bílého zlata. Snědší typy často upřednostňují zlato žluté, popřípadě barvenou chirurgickou ocel.

Perlové náramky

Sázkou na jistotu je klasika v podobě náramku z pravých říčních perel, který se hodí jak pro blondýnky, tak i brunety. Vhodný navíc je jak pro slavnostní příležitosti, tak i každodenní nošení. Perlový náramek můžete koupit buď samostatně, nebo může být součástí setu, ať již s náušnicemi nebo náhrdelníkem.

Partnerské náramky

Hitem současné doby je tzv. náramek pro partnery. Ve skutečnosti se jedná o dva náramky stejného materiálu, ale různých barev, které nosí oba partneři. Tyto náramky se navíc nevyrábějí pouze z drahých kovů, ale také ze dřeva, kůže či různých tkanin. I včetně těch finančně nenáročných, které si mohou dovolit i dvojice s napjatějším rozpočtem. Velké oblibě se těší i náramky z minerálů, jako jsou howlit, achát, růženín či lávové kameny.

Jakou velikost?

Velmi důležitým parametrem při výběru náramku je jeho velikost. Náramek z ruky nesmí padat, ale ani by neměl škrtit zápěstí. Z tohoto důvodu je vhodné si ho osobně vyzkoušet v obchodě. Nebo alespoň partnerovi změřit obvod zápěstí. A pokud má být náramek překvapením, vypůjčte si z partnerčiny šperkovnice nějaký jiný náramek a na základě jeho velikosti ji pořiďte náramek nový.