Poznejte zblízka barvitý svět, který obklopuje hrad Karlštejn

Máte rádi historii a s oblibou odpočíváte v rozkvetlé zeleni? Pak by se vám mohli líbit u řeky Berounky, což je místo, které miloval i římský císař Karel IV. Nabízí se cyklostezky, ale také poznání okolí hradu, jenž patří k nejznámějším stavbám svého druhu na českém území.

Plánujete si volný víkend ve dvou a nevíte, kam byste měli vyrazit? Tohle bude dobrý tip, při pěkném počasí se totiž nabízí pestrá paleta různých výletů. Lom Velká Amerika, Hlásná Třebáň a Svatý Jan pod Skalou, to jsou hned tři varianty, ze kterých si můžete vybírat, atraktivní je například také Bubovický potok.

Vybírat si lze až ze 49 lůžek

Připraveno je hned jednadvacet pokojů, zastoupena je zejména dvoulůžková, ale také třílůžková varianta. Řeč čísel mluví jasně, k dispozici je tady až 49 lůžek. Hotel Mlýn Karlštejn je tedy připraven nejen pro mladé páry, ale například i pro rodinu s dětmi.

Pokud zaprší, rozhodně to neznamená, že si svůj pobyt neužijete. Na výlety do okolí sice nedojde, ale v zázemí hotelu je připraven krb, party stan a centrum, v němž si můžete užít naprosto nerušenou relaxaci ve finské sauně. Nabízí se ale i zlepšování kondice v místním fitness centru.

Připravená je i letní terasa, která nabízí skvělé možnosti i pro společenské typy. A aby toho nebylo málo, zdejší restaurace je pověstná svými rybími specialitami, ochutnat můžete nejen mořské, ale i sladkovodní ryby.

Představuje se český hrad číslo jedna

Zoopark, ale také hrad stejného názvu. Karlštejn přivítá všechny zájemce o českou historii, a to i mimo hlavní turistickou sezónu. Jistě, je totiž otevřen po celý rok. Bude se zde líbit dětem i dospělým, kteří chtějí aktivně odpočívat. Nabízí se i návštěva golfového resortu nebo romantický let balonem nad romantickou krajinou.