Vyšívání je skvělá společná aktivita pro rodiče a děti

Rodiče a děti, prarodiče a vnoučata spolu tráví stále méně čas kvůli současnému rychlému životnímu stylu. Různé generace jen obtížně nalézají společná témata, díky kterým by spolu mohly trávit více vzácného času. Jedním z takových témat je například vyšívání. Vyšívání je skvělou aktivitou, kterou můžete sdílet se svými dětmi a užít si tak společný čas. Jak s vyšíváním začít?

Vyšívací sady udělají z vyšívání zábavu

Naučit dítě nové činnosti, jako je vyšívání, není snadné, měli byste proto udělat učení tak jednoduché, jak jen to jde. Pomohou vám v tom například vyšívací sady, které se dají snadno koupit. Ty obsahují předtištěnou mřížku s obrázkem, který se dá lehce vyšít přiloženými vyšívacími přízemi. Pro začátek je dobré si vybrat vyšívací sadu „Moje první vyšívání“, která je vhodná i pro nejmenší. Vyšívací mřížka je ztužená a příze jsou velmi měkké, takže s ní malé dětské prstíky nemají žádné problémy.

Snažte se, aby to bylo co nejzábavnější

Aby se děti neunavily a udržely si zájem o vyšívací projekt, mělo by být vyšívání především zábavné. Zpívejte, povídejte si, nebo poslouchejte hudbu, aby se děti uvolnily a užívaly si tuto společnou aktivitu. Chvalte a povzbuzujte – po každém dokončení stehu nebo celé výšivky pochvalte své děti za práci, kterou odvedly. Povzbuzujte je k dalšímu projektu a podporujte je v jejich kreativitě a schopnostech.

Pokud si na vyšívání netroufáte, zkuste drhání z padákové šňůry

Pokud se bojíte, že by se vaše děti mohly o vyšívací jehlu zranit, nebo si sami na vyšívání netroufáte, zkuste něco jednoduššího – drhání z padákové šnůry. Z padákové šňůry se dají vytvořit hezké a originální módní doplňky, jako přívěsky nebo náramky. Nepotřebujete k tomu nic jiného, než klubko šňůry a chuť tvořit. Padáková šňůra je cca 3 mm silná, takže s ní mohou pracovat nejen malé děti, ale i starší lidé, kterým by mohlo provlékání vyšívací příze uchem jehly činit obtíže.