Záložní zdroje UPS MEAN WELL

Jestliže dojde k výpadku střídavého napájení, bude zdroj napájet zátěž z nabitých baterií. To je ve zkratce úloha UPS záložních zdrojů. Co tedy novinka UPS vlastně znamená?

Uninterruptable Power Supply

Napájecí zdroje MEAN WELL, které obsahují tuto funkci UPS (Uninterruptable Power Supply), označuje společnost MEAN WELL jako „bezpečnostní řadu“. Zkráceně se tedy tato řada nazývá UPS.

Napájecí zdroje MEAN WELL s vestavěnou funkcí UPS jsou ideální pro použití v jakékoliv aplikaci, kde potřebujete dobíjet baterii a nechat ji automaticky zapnout v případě, že z jakéhokoli důvodu selže zdroj střídavého proudu. Například v bezpečnostním systému.

Napájecí zdroje UPS řady MEAN WELL DRC poskytují možnost napájet zátěž a nabíjet záložní baterie v praktickém balení na lištu DIN.

Všechny modely DRC lze namontovat na lištu DIN TS-35/7,5 nebo TS-35/15. To z nich činí ideální volbu pro případy, kdy hledáte napájecí zdroj, který můžete snadno namontovat do rozvaděčů.

Kromě primárního výstupu máte k dispozici také výstup nabíječky, který můžete použít ve spojení s externí baterií. Díky tomu můžete do své aplikace zabudovat funkci stejnosměrného UPS. Nedochází přitom k žádnému znatelnému výpadku. Při výpadku napájení se váš zdroj MEAN WELL DRC přepne přímo na baterii.

Pro maximalizaci spolehlivosti navrhla společnost MEAN WELL napájecí zdroje řady DRC tak, aby nevyžadovaly žádný ventilátor. Chlazení probíhá výhradně volnou konvekcí vzduchu, což znamená, že nemá žádné pohyblivé části, které by mohly selhat, a zároveň je dosaženo okolní provozní teploty -30~+70 ℃. Všechny modely řady DRC vám mohou poskytnout alarmové signály pro AC OK a slabou baterii, což umožňuje jednoduchou integraci s vaším řídicím systémem.

Jako vždy společnost MEAN WELL vybavila napájecí zdroje řady DRC na lištu DIN několika opravdu užitečnými ochranami, jako je ochrana proti zkratu, ochrana proti přetížení a přepětí. K dispozici je také ochrana proti vybití baterie a ochrana proti přepólování baterie pomocí pojistky.

Výstupní napětí lze snadno nastavit na předním panelu zdroje. Získáte také jmenovitou účinnost až 88 %. Všechny modely jsou opatřeny bezpečnostními certifikáty UL, CUL, CB a TÜV a jsou dodávány prostřednictvím společnosti ADM.

Napájecí zdroje MEAN WELL řady DRC na lištu DIN jsou ideální pro použití v bezpečnostních systémech, systémech nouzového osvětlení, poplašných systémech, systémech UPS DC, centrálních monitorovacích systémech a přístupových systémech nebo v jakýchkoli jiných aplikacích, kde je nezbytné bateriové zálohování střídavého napájení.

PSC versus DRC

Hlavním rozdílem mezi zdroji UPS řady MEAN WELL PSC a řadou DRC je jejich tvarový faktor. Řada PSC je napájecí zdroj s otevřeným rámem, což je ideální pro zabudování do projektu OEM, který potřebuje funkci UPS, spíše než pro montáž do rozvaděče.

Pro připojení střídavého i stejnosměrného proudu se používají záhlaví kolíků typu JST. Díky kompaktnímu provedení je ideálním řešením, pokud máte málo místa. Pro ochranu elektroniky je k dispozici kryt a většina modelů se dodává v tomto formátu.

Řada MEAN WELL AD

Řada AD je uzavřeným typem napájecího zdroje. Jsou určeny také k montáži uvnitř zařízení OEM, které vyžaduje záložní bateriový systém. Všechny součásti jsou „uzavřeny“ v kovovém krytu a připojení se provádí prostřednictvím svorkovnic na napájecím zdroji.

Řada MEAN WELL AD neobsahuje žádnou funkci alarmového signálu, takže se nejlépe hodí do aplikací, kde není třeba napájecí zdroj začlenit do integrovaného řídicího systému. Některé modely řady AD lze namontovat na lištu DIN pomocí sady držáků na lištu DIN, například AD-155. To je skvělé, pokud zjistíte, že potřebujete větší výkon se záložní baterií, než vám může nabídnout DRC-100, který lze namontovat na lištu DIN.

Všechny modely jsou opět opatřeny bezpečnostními certifikáty CE a CB.

Řada MEAN WELL SCP

Stejně jako řada AD je i řada MEAN WELL SCP uzavřeným typem napájecího zdroje.

Klíčovou vlastností řady SCP je funkce teplotní kompenzace. Jakmile se baterie zahřeje, nabíjecí cyklus se podle toho automaticky upraví. Další skvělou vlastností řady MEAN WELL SCP je pozoruhodně nízká spotřeba energie bez zátěže u některých modelů: Méně než 0,75 W. Vhodné, pokud chcete snížit spotřebu energie v pohotovostním režimu na naprosté minimum.

E-shop MEAN WELL

Pokud chcete pomoci s určením, který zdroj MEAN WELL UPS je nejvhodnější pro doplnění funkčnosti bateriového zálohování vaší konkrétní aplikace, kontaktujte nás. Naši odborníci vám rádi zodpoví všechny vaše dotazy. Více informací najdete na www.eshop-meanwell.cz.