Triky PC prodejců


Asi vás nepřekvapí, když vám sdělím, že prodejcům herních počítačových sestav jde především o zisk. Čím více vydělají, tím jsou spokojenější – logicky. To by bylo samozřejmě v pořádku a nikdo by jim to neměl za zlé, kdyby přitom ovšem nepodváděli zákazníky. Lidé už se naučili na důležité komponenty dávat pozor, zkontrolují tedy grafickou kartu, procesor, paměť a disk, aby odpovídal deklarovanému výkonu sestavy, a jsou spokojeni, že jsou osazeny kvalitní komponenty. Povětšinou už je ale nenapadne kontrolovat ty další, nebo se ani natolik v problematice neorientují, aby dokázali odhalit chyták. Problém je však v tom, že pokud jsou použity nekvalitní součástky, mohou způsobit degradaci výkonu celé herní PC sestavy, což je velká škoda.

Jak oškubat zákazníka

Třeba u grafických karet, které jsou základním stavebním kamenem každého herního PC, existuje spousta variant, jaký chladič k dané grafické kartě osadit. Nemusí být hned méně výkonné, často jsou ale poměrně hlučné, což výrazně snižuje komfort při hraní. Jde samozřejmě o levnější chladiče, které jsou vyrobeny z méně kvalitních materiálů, vedle vyšší hlučnosti mohou mít také kratší životnost. Nicméně prodejci je i tak používají, aby zvýšili své zisky, přičemž na nevýhody pro zákazníka nehledí. Podobných příkladů najdete stovky, proto je důležité vybírat pečlivě prodejce, kterému svěříte sestavení vašeho herního PC. Vyplatí se soustředit se na zkušené odborníky, kteří se nejlépe specializují přímo na prodej herních sestav. Ti vám totiž budou schopni sestavit herní PC na míru podle vašich konkrétních požadavků, nebo vám doporučí některou z již připravených a ověřených sestav.

Internetový obchod Herni-PC-sestavy.cz vám nabídne široký výběr herních PC sestav s různými výkonnostními hladinami, takže si vybere začátečník, příležitostný hráč i skutečný herní guru. Vyberte si i vy u profesionálů herní PC sestavu, která vám prostě sedne.