Zahradní nábytek vybírejte s rozmyslem. Podívejte se na výhody a nevýhody jednotlivých materiálů

Zahradní nábytek představuje nenahraditelnou součást venkovní terasy a posezení pod pergolou. Současná nabídka je poměrně rozmanitá, přičemž jednotlivé kusy nábytku se liší materiálem, kvalitou, cenou a dalšími vlastnostmi. Jestliže však netušíte, v čem jsou jednotlivé konstrukční materiály rozdílné, potom jsme pro vás připravili přehled jejich výhod a nevýhod.

Plastový nábytek je nejlevnější volba

První možností je zahradní nábytek vyrobený z termoplastických materiálů, jako jsou polykarbonát a akrylát-nitrlin butadien styren. Předností plastových sestav je nízká pořizovací cena, ovšem počítat byste měli s tím, že plastové židle nemají takovou nosnost jako například dřevěné či kovové. Stejně tak vás nepotěší blednutí barvy.

Náš tip: Máte rádi grilovačky s přáteli a máte moderní gril? Na klasické opékání špekáčků jsou ale stejně nejlepší opékací vidlice, tak jak je pamatujeme z dětství u babičky.

Dřevěný nábytek do zahrady perfektně zapadne

Dřevo je materiál, jenž do zahrady přirozeně zapadne. U dřevěného nábytku záleží, z jaké dřeviny je vyroben. Levnější alternativou je borovicové dřevo. Pokud však preferujete vyšší odolnost, sáhněte po teaku. Speciální kategorií je ratanový nábytek, který se dokonale vyjímá v zimních zahradách.

Dřevo se vyznačuje hned několika přednostmi. Pokud se jedná o masivní provedení, můžete si být jisti dlouhou životností. Ale na druhou stranu je nezbytné dřevo chránit před deštěm, protože jinak by nabobtnalo a mohli byste nábytek vyhodit akorát tak do popelnice.

Hliníkový nábytek je symbolem nadčasovost

Pro příznivce nadčasového stylu je připraven hliníkový zahradní nábytek, u něhož ale počítejte s vysokou pořizovací cenou. Hliníkové profily však nereziví, a tak zvládnou i povětrnostní vlivy.

Jestliže hledáte vhodného prodejce nábytku, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu https://www.atan.cz/. U něj nakoupíte kompletní vybavení nejen na zahradu, ale také do interiéru domu či bytu.