Problémy s erekcí by neměly být tabu

Buďte v klidu, nejste v tom sami. Je to až neuvěřitelné, ale ve věku do 17 let už má poruchu erekce 20 % mužů! Nejspíš je to dnešní dobou, na kterou se svádí všechno. Hektický životní styl, telefony v kapse a sedavý způsob života. Ať už to způsobuje cokoliv, jedno je jisté. Za svůj problém se vůbec není třeba stydět.

Byly doby, kdy byla porucha erekce výsadou pánů starších 60 let. Dnes? Podle lékařského průzkumu jí v 50 letech trpí asi polovina všech mužů. Je to sice nemoc jako každá jiná, ale vztahu často uškodí. Muži se bojí přiznat barvu, zbytečně mlží a tím vznikají hádky s partnerkou. Někteří odvážlivci (asi 15 %) se vydají k lékaři, příčinu problému se však nepodaří odhalit vždy. Někdy za to mohou užívané léky, onemocnění prostaty nebo deprese. Poruchy erekce mohou být také příznakem dalšího onemocnění – například nervové soustavy či cukrovky.

Většina mužů to řeší volně dostupnými léky

Výdaje za léky na erekci podávané na předpis konstantě klesají a důvod je jasný. Většina mužů svůj choulostivý problém nechce řešit s lékaři, raději si objednají nějaký volně dostupný produkt. Ve finále je to docela jedno, protože složení je téměř totožné, liší se pouze nápisem na krabičce. Například volně dostupný produkt Kamagra Oral Jelly obsahuje úplně stejnou látku Sildenafil, která je používaná také u Viagry. Oproti ní má však rychlejší účinek a je podáván v příjemnější formě. Sáček s ovocnou příchutí se jen vysype do úst, kde se přes sliznici dutiny ústní vstřebá do krevního oběhu a tím začne fungovat již po 10 – 15 minutách. Účinnost je stejně jako u Viagry 4 – 6 hodin.

Doplňky stravy bez předpisu skutečně fungují, pokaždé je však nutné zvážit příčiny problému. Pokud se stane, že přípravek se míjí účinkem, nemusí být chyba vždy v něm. Možná by nebylo na škodu navštívit sexuologa, který by mohl odhalit mnohem závažnější choroby.