Venkovní vířivka nesmí na vaší zahradě či terase chybět. Vyberte ale tu správnou

Položit se do vany plné bublinek, vzít do rukou sklenku šampaňského, nebo jen tak relaxovat a užívat si masáž proudy vody. To je představa dokonalého odpočinku snad každého z nás. Dopřávat si ho však nemusíme jen v předražených a přeplněných wellness centrech – venkovní vířivku si můžeme pořídit i na svou zahradu či terasu a při správně zvoleném typu si ji dokonce můžeme užívat celoročně.

Než se pustíte do výběru, je třeba znát parametry

Pravdou je, že nákup vířivky není zrovna nejlevnější záležitostí (pokud si nekoupíte levný model v hobby marketu, který vám brzy doslouží), proto je třeba při jejím výběru postupovat obezřetně a mít jasno, co od ní očekáváte. Položte si proto před koupí následující otázky:

· Pro kolik má být osob?
Venkovní vířivku sice chápeme jako místo odpočinku, ale jejím primárním účelem je terapeutická masáž. Proto je důležité vybrat správnou velikost. Vířivka musí mít počet trysek odpovídající danému počtu uživatelů, důležité je také jejich rozmístění i typ. Pro jednotlivce vám postačí menší vířivka, kde jsou masážní místa navržena tak, aby uspokojila potřeby celého těla. Při výběru se tedy zaměřte na informace a doporučení výrobce.

· Jaký má být hlavní účel?
Vířivky jsou tu zejména pro to, aby provedly masáž proudy vody a uvolnily zatuhlé svalstvo. Promyslete si proto, zda hledáte pouze venkovní vířivku pro relaxaci, nebo potřebujete řešit zdravotní obtíže, bolesti zad a kloubů či regeneraci po sportovních aktivitách. Na základě těchto parametrů je pak třeba zvolit správný typ trysek i jejich rozmístění.

· Jaký máte rozpočet?
V neposlední řadě samozřejmě hraje roli cena. Pamatujte, že byste nikdy neměli volit to nejlevnější řešení. Zajímejte se především o to, z jakého materiálu je vířivka vyrobena, jakými disponuje technologiemi a jaké funkce nabízí. Vždy je lepší nějakou tu tisícovku připlatit, ale mít jistotu, že vám bude vířivka sloužit dlouhá léta.

Venkovní vířivku kupujte u specialistů

I když dnes seženete venkovní vířivku na nejrůznějších místech včetně hobby marketů, neměli byste se nechat zlákat nízkou cenu. Pořiďte si opravdu kvalitní vířivku od renomovaných světových výrobců, kde budete mít jistotu, že ji nebudete muset po pár měsících používání reklamovat. Jako jeden tip pro nákup vířivky doporučujeme zajet do našeho hlavního města – vířivky v Praze prodává společnost Spahouse, která nabízí vysoce odolné a celoročně využitelné vířivky od švédského výrobce IQue, jež odolají i těm nejdrsnějším severským podmínkám. A navíc vám zde poradí s výběrem do posledního detailu.