Kupujete nemovitost? Tohle se vám bude hodit!

Sníte o novém bydlení, nebo si chcete pořídit nemovitost za účelem výhodné dlouhodobé investice? Ať už jsou vaše plány jakékoliv, jistě se vám bude hodit několik doporučení, jak si usnadnit koupi nemovitosti. Jde o velké částky, takže je potřeba přemýšlet i nad bezpečností a mít všechno správně vyřešené. A kdo vám s tím pomůže? V článku najdete doporučení na nový férový realitní portál, kde se koupě nemovitosti opravdu vyplatí.

Nenechte si utéct žádnou výhodnou nabídku

Pokud se již poohlížíte na trhu s nemovitostmi, jistě jste si všimli, že nabídek je výrazně méně v porovnání s poptávkou. Každý dobrý byt či dům je hned pryč. Když nezavoláte jako první, téměř nemáte šanci. Takže strategií, jak jít štěstí naproti a být u velkého počtu nabídek jako první, je hlídání nových inzerátů. Férový realitní portál CINCINK umožňuje tuto funkci podobně jako další stránky s prodejem a pronájmem nemovitostí.

Kupte si byt či dům na vysněné adrese

Poctivým sledováním se přiblížíte tomu, aby se koupě bytu stala realitou. A jakmile najdete nabídku, která se vám líbí, můžete si na portálu objednat i doplňkové služby. Jde například o inspekci technického stavu nemovitosti, právní služby a další pomoc s kritickými kroky. Díky pomoci odborníků snížíte šance, že vyberete špatně a pořídíte nemovitost, jakou vlastně vůbec nechcete.

Naplánujte si výhodné financování

Pro jasnější představu o cenových možnostech si udělejte malý průzkum. Zjistěte si, kolik financí máte našetřeno a jak velkou část bude tvořit hypoteční úvěr. Následně si prohlédněte hypotéky od jednotlivých poskytovatelů a porovnejte úrokové sazby. Snažte se vybrat nejvýhodnější nabídku, protože i na malém procentním rozdílu v případě milionových částek výrazně ušetříte.

Důkladný výpočet je základ

Výběr hypotéky se neobejde bez počítání. Naštěstí to značně ulehčuje hypoteční kalkulačka. Stačí zadat, kolik peněz si chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Výsledkem je výše měsíční splátky i celková částka, kterou zaplatíte.

Maximální opatrnost při převodu peněz

Ať už si peníze půjčujete nebo kupujete nemovitost za hotové, vždy je potřeba být maximálně opatrný. Peníze se k prodávajícímu musí dostat ve správný okamžik, aby nemohlo dojít k podvodu.

Využít bankovní úschovu je běžný postup

Z toho důvodu se využívá bankovní úschova. Partnerem portálu CINCINK je Komerční banka, takže si zde rovnou můžete sjednat úschovu peněz. Poplatek za tuto službu se liší podle obtížnosti konkrétního případu.

Po vyřešení všech formalit s koupí nezapomeňte také na daně

Důležitou součástí každé koupě nemovitostí je také zaplacení daně. Konkrétně jde o daň z koupě nemovitosti, kterou je potřeba vyřešit včas a správně. Chybu určitě neuděláte, když si podstatné informace zjistíte dopředu.