Jak si užít klidný spánek?

Spánek je jediná pořádná možnost organismu, jak se zregenerovat. Na každém, kdo trpí nějakou poruchou spánku, nebo se jen špatně vyspal, je to poznat. Je tedy asi zcela zbytečné zmiňovat, že základem dobrého spánku je vhodný výběr matrace, roštu i postele. Pro většinu lidí je při výběru čehokoliv nejdůležitější vzhled. Uvádí se však, že každý člověk stráví v průměru až jednu třetinu života v posteli. A to je dost dobrý důvod pro to, abyste před jejím výběrem zvážili více než jen vzhled.

Čalouněná postel

Pokud se chcete odlišit od většiny, a nechcete si tedy pořizovat klasickou dřevěnou postel, určitě nic nezkazíte výběrem čalouněné postele. To jsou ty, které jsou ze všech stran potažené látkou, kůží, nebo dalšími materiály. Tyto postele jsou v současné době velmi oblíbené, protože právě díky svému materiálu vám dávají pocit, že celá ložnice je útulnější a působí tepleji. Mnoho lidí si je vybírá také kvůli vysokému čalouněnému čelu, o které se pohodlně opřete, koukáte na televizi nebo si čtete. V případě těchto postelí se nemusíte omezovat pouze na klasické obdélníkové čalouněné postele 180×200. Jejich tvar je mnohem variabilnější, a problém tak není pořídit postel ve tvaru oválu, kola a dalších tvarů. To samé platí i o barevném provedení. Čalouněná postel tak bude vždy originál.

Dětské postýlky

Mnoho rodičů spoléhá na to, že děti ještě povyrostou, a proto si s výběrem jejich postele hlavu příliš nelámou a záměrně pořizují levnější a často také méně kvalitní postele. Nikdy však není důležitější, na čem člověk spí, než právě v dětském věku. Postel, rošt i matrace jsou zásadní pro správný vývoj celého pohybového aparátu a páteře. Pokud navíc máte menší byt a hodí se vám každé místo navíc, určitě vám přijde vhod dětská postel s úložným prostorem. Uklidíte do ní jak sezonní oblečení, tak například i starší dětské hračky.