Bazény jsou fajn, ale je nutné je udržovat v čistotě

Koupě bazénu už dávno není tak velkou událostí jako kdysi, nicméně stále nejde o zrovna drobnou investici. Hlavně, když zvažujete koupit některý z větších modelů, které se mohou táhnout i přes půl pozemku, počítejte s tím, že vás to pár stovek tisíc bude stát.

Nicméně nejde o jedinou investici, která s bazénem souvisí. Rovněž budete muset pořídit i vybavení k čištění.

Nejlepší jsou zapuštěné typy

Standardní nadzemní plastový bazén sice nevypadá kdovíjak k světu, ale je docela levný a na nějaké to čvachtání je více než vhodný. Máte-li však chuť si ve své vodní ploše mimo jiné udělat občas i pár temp, rozhodně budete muset investovat do něčeho mnohem dražšího, ideálně do zapuštěných bazénů.

Takové modely dodává kupříkladu společnost ALBIXON, která se může pyšnit jak kvalitními produkty, tak i dlouhou historií. V jejich nabídce najdete jak přelivový bazén, tak i skimmerový typ či model vypláštěný těžkou fólií.

Každý z nich se dá pořídit v odpovídajících rozměrech. Pokud budete trvat i na podzimním koupání, rovnou si k bazénu přikupte také zastřešení. Nejenže si tím prodloužíte koupací sezónu, ale zároveň uchráníte vodu před znečištěním.

Ve špatné vodě se koupat nedá

Zdá se to jako maličkost, nicméně vodu v bazénu je opravdu nezbytné čistit. K tomuto účelu slouží celá řada přípravků, které fungují jako skvělá dezinfekce.

Klasikou, alespoň u nás, je samozřejmě chlór, jenž se standardně využívá i na veřejných koupalištích. Je však trochu agresivní, tak ho mnoho lidí nahrazuje přeci jen méně dráždivými přípravky typu aktivní kyslík nebo mořská sůl. Obě varianty jsou ovšem většinou finančně náročnější.

V případě, že byste rezignovali na střechu, můžete místo ní koupit daleko levnější bazénovou plachtu. Ta chrání hladinu před lístky, papírky a dalšími nečistotami, které může přinést vítr. Solární verze navíc mohou vodu zároveň i ohřívat.