Kouření uvnitř

Pro někoho je cigareta poslední záchranou ve vyhrocených situacích, pro jiného část jídelníčku a pro mládež jen taková frajeřina před ostatními, aby se cítili dospělejší. Ale s cigaretou přichází mnoho zátěží.

Autor obrázku: LawPrieR

Jak finanční (přiznejte si, že do cigaret vrazíte poměrně dost peněz, protože jsou přece jenom velmi drahé), tak i zdravotní, jak krabička sama upozorňuje, že kouření může způsobit rakovinu a to i když kouříte pasivně. (Pasivní kouření znamená, že vy sám nemusíte být kuřákem, ale žijete nebo se scházíte s lidmi, kteří kouří, a dýcháte ten cigaretový kouř.) A tímhle začíná ten rozpor, zda zakázat či nezakázat kouření uvnitř restaurací, barů, hospod a jiných společenských budov, realit.

Když je venku teplo, tak je mnoho kuřáků schopno udělat kompromis a svou cigaretu jít kouřit ven, ale co teď když se blíží zima? Kolik lidí bude chtít venku mrznout, aby si dopřálo cigaretu?

Kouření v restauracích

Záleží na typu restaurací. Mnoho z nich už zákaz kouření mají, jiné mají zákaz kouření jen v jedné části a zbytek stále kuřákům dovoluje zapálit si cigaretu. Chápu ty majitele, kteří odmítají do svých restaurací vyvěsit tabulku se zákazem kouření, protože by přišli o mnoho hostů, zdali je venku zima nebo prší, tak kuřák dá přednost klidně i pajzlu, ale podstatné je, aby si mohl zakouřit pěkně v teplu.

Ale zase na druhou stranu, pokud si přijde do restaurace posedět člověk, který nekouří, tak ho ten cigaretový kouř může začít dráždit, tak že začne kašlat nebo mu začnou slzet oči a je mu nepříjemné tam sedět. Je pravdou, že jsou lidi, kteří nekouří, ale zároveň jim ten kouř nic nedělá, ale určitě je každému nepříjemné, když si chce pěkně v klidu vychutnat dobrý oběd a někdo z vedlejšího stolu si zapálí cigaretu. Najednou to jídlo chutná úplně jinak.

Kouření v domácnosti

Je každého věc, jestli kouří přímo v bytě či domově, nebo jestli vyjde ven na zahradu, na balkón popřípadě se zavře do sklepa. Ale když ke kuřákovi domů přijde někdo, kdo nekouří, hned to pozná. Protože jde všude cítit (i když zrovna v té chvíli nikdo kouřit nemusí) cigaretový kouř. A pokud je to opravdu silný kuřák, tak mívají i zašedlé zdi.

Autor obrázku: francois karm

Samozřejmě, když tak někdo žít chce, tak ať si tak žije, je to jeho domácnost a mu to zřejmě vyhovuje. Ale co je opravdu bezohledné, když v takové domácnosti vychovávají malé dítě nebo dítě v dospívacím věku. Nejen, že to dítě jde tím kouřem velmi cítit (protože má kouř i v oblečení), ale dokonce je i samo pasivním kuřákem, což je horší, obzvlášť, jestli je to dítě malé. Může od dětství trpět jakoukoliv nemocí plic.

A co je nejhorší, tak když si kuřák vykouří svou cigaretu a zapije ji silnou tureckou kávou. To když potom na vás promluví, máte pocit, že budete muset utéct na záchod ulevit si, protože ten zápach, který vane z jeho úst, je naprosto nesnesitelný.

Samozřejmě není pravidlem, že každý kuřák má rakovinu plic. Může se stát, že dokonce nějaký kuřák může mít hezčí plíce než normální člověk. A také se může stát, že člověk, aniž by někdy kouřil nebo byl v častém styku s kouřícími lidmi, může trpět rakovinou plic. To záleží na tom, jak vaše tělo reaguje na podněty z okolí.

Každopádně je nejlepší nekouřit. Ušetříte mnoho peněz, nezpůsobujte sobě ani ostatní žádnou zdravotní ujmu, nejdete cítit cigaretovým kouřem a nemusíte se trápit, že kvůli jedné cigaretě jste nuceni mrznout venku. Co vám pomůže přestat se podívejte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *