Tomáš Klus

Autor obrázku: The Word Factory

Tomáš se narodil 15.5.1986 v Třinci. Ještě donedávna byl vrcholovým sportovcem, dne 26.9.2012 dostudoval herectví na DAMU. Především hraje na kytaru a zpívá.

V dnešní době muzikant, který je schopný si napsat vlastní text, vymyslet k tomu chytlavou melodii a ještě to osobitě interpretovat. To je zázrak, jakých bývá velmi málo.

Toto všechno má v sobě Tomáš Klus. Dodnes taky mezi své oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu, Karla Kryla či kapelu Mňága a Žďorp. Ve své tvorbě navazuje na českou písničkářskou tradici, kterou obohacuje o moderní přístup, mladistvou lehkost, nadhled a vtip.

První příležitost zahrát si živě získal v baru jednoho svého kamaráda, kde si také postupně získal mnoho příznivců. Širší veřejnost potom oslovil poprvé loni v lednu, kdy porotu okouzlil a získal si ji v soutěži Czechtalent Zlín.

První nahrávání desky na sebe nenechalo dlouho čekat. Uplynulé letní prázdniny už trávil v nahrávacím studiu ve Zlínském nahrávacím studiu.

V roce 2010 se stal zpěvákem roku hudebních cen Óčko a Anděl. V roce 2011-2012 získal stříbrného a zlatého Českého slavíka.

O velikonocích roku 2011 odvysílala Česká televize pořad Klus pro Kuře, kde vystoupil jako moderátor i jako interpret. V září 2011 vydal svoje prozatímní nejnovější album Racek. Součástí toho bylo samozřejmě i turné po České republice.

10.5.2013 se Tomášovi narodila dcera Josefína. V září 2013 bude Tomáš natáčet novou desku, která by měla vyjít na přelomu roku 2013 a 2014.

V roce 2014 bude vysílána pohádka Zdeňka Svěráka Kde by si měl Tomáš zahrát prince.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *