Můj kamarád je homosexuál?

Velmi dlouho se znám s Jirkou. Pamatuji si, že už jako malí jsme spolu blbi ve školních lavicích a už v té době jsem si myslela, že je jiný než ostatní.

Autor obrázku: JD Hancock

Jirka se ve třídě motal jen kolem dvou lidí. První z nich byl kluk, jeho nejlepší kamarád Robert. A druhou osobou jsem byla já. Nikoho jiného si ve škole nevšímal. A přestože jsme měli ve třídě plno atraktivních holek (mezi které jsem zrovna já nepatřila), tak jim nevěnoval ani jeden pohled. A proto začala mezi děvčaty kolovat věta, že je Jirka homosexuál. A se mnou se bavil, jenom protože jsme měli společnou cestu do školy.

Já jsem tomu moc nevěřila, tak jsem se mu snažila pomoct. Chtěla jsem, aby se s holkami více bavil, ale on namítal, že nepotřebuje milión přátel, že chce jednoho a toho pravého. Ale já jsem si stála za svým, chtěla jsem, aby si očistil své jméno. Nakonec, po dlouhém přesvědčování, mi slíbil, že to zkusí.

A jak slíbil, tak udělal. Jenomže se začal s holkami bavit o věcech, jako je výběr krému na ruce, jeleních lojích na rty a podobně. A právě protože byl jediný kluk, který byl schopný mluvit o takových věcech. A tak si ho holky oblíbily. Problémem bylo, že ho nebraly jako chlapa, ale jako nejlepší kamarádku, která poradí při nakupování oblečení, šminků a podobně. A mě to čím dál více utvrzovalo v to, že on je opravdu gay. Proč by se jinak zajímal o takové věci, kdyby nebyl poloviční holka? A kde by o nich získal tolik informací? Takže to bylo naprosto jasné – je gay a je zamilovaný do Roberta.

Nebyla jsem jediná, tohle si myslely úplně všechny holky. A také viděly, že se nějak extra neprojevuje, tak mu jako své nejlepší kamarádce chtěly pomoct. Tak šly za Robertem a vysvětlily mu, že je do něj Jirka zamilovaný, ale že se stydí a proto mu to nedává najevo. A přišla velmi nečekaná reakce. Robert byl šťastný. Holky čekaly, že ho zavrhne a že se s ním přestane bavit, ale on sám Jirku chtěl.

A najednou byl zmatek. Jirka gay, Robert gay. Copak se to děje? Máme ve třídě jen pár kluků a i ta trocha o holky nemá zájem.

Jenomže to bylo všechno daleko komplikovanější. Jirka se dozvěděl, že se o něm šíří, že je homosexuál a zpátky se uzavřel do sebe a teď už nemluvil ani s Robertem. Všechny holky to šokovalo a jako tým to chtěly řešit, tak vyslaly jednu, která by se Jirkovi přiblížila a pořádně to všechno s ním probrala.

Tak se domluvili a Jirka si s jednou z nich po škole vyšel. A protože jí důvěřoval a asi si také říkal, že už to nemůže být o moc horší, tak se jí vyzpovídal. A řekl jí, že není homosexuál. Jen se uzavíral, protože ho mnoho lidí v životě zklamalo a on to nechtěl zažít znovu. A Robertovi věřil, protože věděl, že ho má rád a když má někdo někoho rád, tak mu neublíží. A pak jsem tu já. A to bylo na tom to nejhorší. Jirka jí řekl, že je celou dobu zamilovaný do mě. A to, proč se s holkami bavil o holčičích věcech, bylo jen, protože já jsem chtěla, aby se s nimi dal do řeči a protože nevědě,l o čem s nimi má bavit, tak poslouchal mamku, jak se baví se svými kamarádkami a odtud měl všechny ty informace.

A já jsem se najednou cítila hrozně, protože ta pomluva vznikla jen díky mě a vlastně za všechno jsem tak nějak mohla já. Tak jsem se šla Jirkovi omluvit. A když už bylo u toho udobřování, tak přišla i první pusa, pak polibek a teď spolu chodíme. Jirka rozhodně není gay!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *