Každý muž by měl mít v šatníku oblečení, v němž bude za elegána

Podíváme-li se na dnešní módu, nahrává dá se říct všem mužům. Zvolit můžete styl sportovní, ležérní, který může spojovat rifle s košilí a elegantnější obuví, nebo třeba formální oblečení, kdy je na místě obléknout oblek s košilí a vázankou. Ležérní styl si můžeme dovolit tam, kde se jedná např. o schůzku méně důležitou ať už pracovní, nebo soukromou, dá se říct, že kombinací uvolněnosti i elegance nikdy nic nepokazíme. Jsou však i situace, kdy chceme vypadat naprosto upraveně, jako jsou důležité schůzky v práci, nebo svatba, oslava kulatých narozenin v rodině…

Máte doma oblečení, které vám padne, barevně vám sluší, a přestože ho oblékáte méně často, cítíte se v něm dobře, protože víte, jak být spokojený sám se sebou? Pokud ne, nebo potřebujete novou košili či doplňky, nabídneme vám hezké a moderní kousky, které by vám mohli padnout do oka.

Košile nemusí být jen bílá či světle modrá

Muži nejčastěji oblékají bílé a modré košile. Častá je i šedá barva, která ve světlém provedení působí skutečně decentně a elegantně. Zkuste ale zvolit nějakou, kterou doma ještě nemáte. Z výsledku budete nadšeni.

Velmi hezky vypadá červená košile. Jste-li světlejší typ, zvolte vínovou variantu, k vaší pleti bude hezčí než sytě červená. Tu červenou si mohou dovolit např. pánové tmaví, s černými vlasy, ať už mají postavu štíhlou, nebo silnější. Červená mužům propůjčuje nejen eleganci, ale i důležitost a sebejistotu. Chcete-li být nepřehlédnutelní a působit pevně, sáhněte právě po červené.

Že nemáte fialovou košili? I tu je dobré míti. Světlá je jemná, sváteční, můžete ji použít do obleku tmavě šedého, černého, ale i tmavě modrého či hnědého. Pro muže skvělá varianta, která se dá hezky obměnit oblekem i zvolenou vázankou. Fialová se skvěle kombinuje, přesto na ni zapomínáme.To, že bude mít košile vzorek neznamená, že není společenská. Je spousta modelů s jemným vzorečkem, kdy mohou být doplněny i o barevné detaily na límečku, u knoflíků… Např. červeno-granátová košile je skvělým příkladem. Knoflíčky jsou našity na modrém pruhu látky, takže v případě, že nemáte vázanku a obléknete např. modrý oblek, nebo jen kalhoty, budete elegantní, ale nebudete působit upjatě, nudně, bude vidět, že se moderního stylu ani barev nebojíte a umíte je sladit.

Co vám nesmí chybět

Ve skříni byste měli mít několik vázanek, abyste sáhli vždy po správné podle košile. Pánové ale často zapomínají i na pásky. Nejlépe uděláte, když vyhodíte nekvalitní pásky pořízené v levných prodejnách. Krásný, kožený pásek s lesklou sponou

Neméně důležité jsou pánské ponožky. Zaznamenali jste už, že je módní nemít klasické černé či hnědé vyšší ponožky, ale trendy je barevnost a hravost? Ponožky s pruhy, které mohou být různě široké, nebo černé ponožky s červenými čtverečky vdechnou muži trochu lehkosti a odvázanosti. K ležérnímu oblečení se hodí stejně tak, jako k elegantnímu.

Nebojte se barev, ať už jde o košile, vázanky, ponožky nebo manžetové knoflíčky, které podtrhnou nápaditost vašeho outfitu.