Jak na opravu čelního skla svépomocí v domácích podmínkách

Při jízdě automobilem se řidič kolikrát nevyhne tomu, že se na jeho vozidle objeví tu větší, tu menší škrábanec na kapotě. Někdy drobný kamínek, který odlétne z cesty, ťukne do předního skla a vytvoří v něm jemnou pavučinku. Vyměnit prasklé čelní sklo není levnou záležitostí, tak není divu, že se řidič snaží tento problém řešit svépomocí.

Šetření na pravém místě

Současná doba je taková, že nutí člověka šetřit na každém kroku. Zdražování se dotklo energií, pohonných hmot i potravin, takže většina rodin snižuje své měsíční výdaje a každou korunu několikrát obrátí v dlani, než ji vydá. Je to pochopitelné vzhledem k vysoké inflaci i k tomu, že růst platů nyní není tak velký a někde se dokonce úplně zastavil. I přes to všechno není možné přestat jezdit automobilem, protože dopravní obslužnost není všude stejná a dostačující. Je proto výhoda, když si řadu věcí na autě umí jeho majitel opravit sám. Týká se to i opravy čelního skla.

Oprava prasklého čelního skla na vozidle

K prasknutí čelního skla u vozidla někdy stačí opravdu málo. Není to příjemná záležitost vzhledem k tomu, že prasklina ve stírané ploše je policejními orgány při kontrole pokutována. Mělo by tedy být snahou řidičů a majitelů aut sjednat rychlou nápravu. Jak opravit prasklé čelní sklo? Jde to i v domácích podmínkách, aniž by se muselo vyměnit za nové.

Pusťte se do opravy sami

Existuje sada na opravu čelního skla, případně poškozených skleněných dveří. Ta je navržená tak, aby vyplnila vzduchovou dutinu vzniklou rozštěpením čelního skla. K tomuto účelu se používá lepidlo, jež pojí volné sklo a zabrání dalšímu šíření. Nejlépe je pustit se do opravy hned poté, co k ní došlo. Díky tomu dosáhnete nejlepších výsledků. Pracovat je přitom třeba pomalu, jistě a pečlivě. Trhlina by neměla být znečištěná a neměla by obsahovat vodu.