Barevné kontaktní čočky: základní informace, které potřebujete vědět


Nejen ve světě showbyznysu zažívají boom barevné kontaktní čočky. Řada celebrit mění své pohledy doslova a do písmene lusknutím prstů, aby dodaly svému pohledu novou jiskru. Vždyť oči jsou zrcadlem do duše a výrazná barva očí dokonce skvěle nahradí šperky či výrazné líčení. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste také vyzkoušeli tento doplněk, ale máte ještě určité pochybnosti, přinášíme vám shrnutí základních informací, které byste měli vědět před tím, než si barevné čočky zakoupíte.

Bezpečnost na prvním místě

V nabídce nejrůznějších výrobců naleznete barevné kontaktní čočky nedioptrické i dioptrické. Jak již název napovídá, výběr závisí na tom, zda potřebujete provést korekci zraku či nikoliv. Oba typy jsou zdravotně nezávadné a bezpečné, pokud dodržujete pravidla, která jsou stejná jako u klasických kontaktních čoček. Znamená to tedy především dodržovat hygienu, být opatrní pří nasazování i vyndávání z očí, používat kvalitní roztok a uchovávat je ve speciálním pouzdru.

Nepotřebujete lékařský předpis

Pokud byste rádi vyzkoušeli barevné čočky, i když se léčíte s nějakou oční vadou, musíte zvolit kontaktní čočky barevné dioptrické. Nepotřebujete na ně předpis od lékaře, jen musíte znát počet dioptrií, které potřebujete. Dioptrické barevné čočky se prodávají po jedné, takže si můžete uzpůsobit počet dioptrií zvlášť na levé a zvlášť na pravé oko.

Dokonalé překrytí

Jestliže si kladete otázku, zda čočky opravdu změní barvu vaší duhovky, pak vězte, že ano. Barevné kontaktní čočky nedioptrické i dioptrické obsahují speciální barevnou vrstvu, která zcela překryje vaši přirozenou barvu duhovky, takže si můžete vybrat jakýkoliv odstín. Tato barevná vrstva nepřichází do kontaktu s očima, takže je zcela zdravotně nezávadná.

Kontaktní čočky barevné dioptrické i nedioptrické jsou zcela bezpečné i pro každodenní nošení, takže se každý den můžete dívat na svět jinýma očima. Stačí jen zvolit požadovaný odstín a dodržovat zásady správného používání.