Měření výkonu motoru: důležité rady pro milovníky silných autMěření výkonu motoru se v posledních letech stalo vyhledávanou službou. Proč tomu tak je a jaký má vlastně měření výkonu motoru smysl? To se dozvíte v následujícím článku.

K měření výkonu motoru se používá zařízení, kterému se přezdívá „motorová brzda“. Celý úkon je poměrně nenáročný, takže v současné době je měření výkonu motoru otázkou několika desítek minut. Mnoho řidičů ocení také graf, na kterém je znázorněn průběh celého měření.

Předpokládaný versus skutečný výkon motoru

Měření výkonu nabírá na popularitě v souvislosti s čím dál využívanějším chiptuningem, během kterého dochází k rychlému přehrání jednotky prostřednictvím OBD konektoru. Chiptuning nevyžaduje sebemenší zásahy do konstrukce vozidla, proto není zvýšení výkonu na první pohled patrné. Zkušení řidiči však jistě záhy při jízdě poznají, že výkon vozidla se liší od deklarovaných hodnot. Přesto je žádoucí znát jeho přesnou aktuální hodnotu, která se po zvýšení výkonu motoru může lišit až o několik desítek procent. Potěšující rovněž je, že klesá spotřeba paliva.

Možná omezení pro měření výkonu motoru

Před tím, než se vydáte na specializované pracoviště, které nabízí službu měření výkonu motoru, ujistěte se, že je měření opravdu možné. V některých případech totiž nelze měření výkonu provést. První překážku představuje špatný technický stav daného vozidla. Týká se to mimo jiné i pneumatik s nízkou hloubkou dezénu. Další problém nastává v případě vozidel s automatickou převodovkou, která obstarává podřazení při maximálním výkonu.

Spolehlivé, přesné a rychlé měření výkonu motoru Brno – komplexní služby nabízí společnost DynoMax. Zde zjistíte, jaký je skutečný výkon vašeho auta bez zbytečných prodlev. Možná je vaše vozidlo ještě výkonnější, než si myslíte, a budete velmi příjemně překvapeni!