Vozík do dílny: Šikovný němý pomocník

Každý majitel i sebemenší dílny jednoznačně potvrdí, že nejdůležitější je při práci pořádek okolo sebe. Přesto se v mnohých provozech setkáváme s tím, že nářadí leží prakticky ve všech koutech dané místnosti. Mít po ruce neustále dalšího člověka, který vám bude nástroje podávat, je maximálně neekonomické. Jestliže je navíc nešikovný, napáchá více škody než užitku. Proto je třeba vsadit na služby němého pomocníka, jenž si poradí se vším. Ano, na mysli máme dílenský vozík. Jak vybrat ten správný přesně do vaší dílny? Poměrně jednoduše…

Bezpečné mobilní pracoviště

Nakupujete-li vozík do dílny, dbejte hlavně na bezpečnost jeho provozu. Vždyť ty nejlevnější obyčejné modely mohou pracovníkům spíše ublížit. Prvně se zaměřte na přítomnost bezpečnostních prvků. Těch může být hned několik. Základem je kvalitní otočná brzda, která zamezí jakémukoli nechtěnému pohybu vozíku. Pozor si dejte také na přítomnost pojistky proti samovolnému vysunutí zásuvek. U levných modelů se bohužel mohou vysunout zrovna tehdy, když to nepotřebujete. Stačí jen nízký sklon podlahy a neštěstí je na světě.

Přehledné členění není samozřejmostí

Rozhodně není od věci zaměřit se i na to, aby byl váš němý pomocník opravdu praktický. Disponovat by měl jak zásuvkami, tak i policemi. Pokud jsou navíc police precizně členěné pro nářadí různého typu, budou jeho úschova a odkládání mnohem jednodušší. Ostré předměty se vloží do jedné zásuvky a jiné nástroje s oblými tvary do druhé. Optimální je i pogumování polic. Nástroje díky němu nekloužou při pohybu.

A kde nakupovat?

To samozřejmě víme také. Stačí se pouze podívat na adresu https://www.nabytek-polak.cz/659-dilenske-voziky/. Modelů za výhodné ceny tady mají spoustu, takže není problém vybrat si přesně takový, který bude přizpůsobený profesionálními provozu nebo domácí dílně.