Využijte svoji příležitost

Říká se, že štěstí přeje připraveným. Jistě už se o této pravdě přesvědčili mnozí z nás. Pokud se naskytne šance na získání hodnotné věci, jejíž cena stále poroste, pak neváhejte a sáhněte po ní. A s financemi si nedělejte starosti. Určitě najdete pomocnou ruku.

Některé šance se neopakují

Život je plný náhod. Někdy nás překvapí příjemně a někdy je tomu naopak. A zajímavá situace nastane, pokud se tak trochu spojí obě dohromady. Jak je to možné? Docela snadno. Stačí si představit situaci, kdy například vášnivý sběratel starožitností objeví v nějakém starožitnictví skutečný klenot. A nemusí to být jen šperk. Může to být například obraz od známého malíře, kávová souprava z dob první republiky. Prostě cokoliv.

  • V ten okamžik došlo k tomu prvnímu efektu.
  • Konalo se příjemné překvapení.
  • Ve chvíli, kdy se sběratel rozhodne tu svou vysněnou věc koupit, dojde k druhému efektu.
  • Přichází překvapení nepříjemné.
  • Nemá totiž na kontě dostatek finančních prostředků.

Co má v takové chvíli udělat jako věc nejrozumnější? Může nabídnout starožitníkovi jako protihodnotu něco jiného. To je asi trochu nesmysl. Raději ho pošleme do banky pro půjčku.

  • Nejprve požádá a pak bude banka kontrolovat veškeré informace o svém budoucím klientovi.
  • A nežli zjistí výši jeho příjmu, prolustruje registry dlužníků, tak bude prodáno.

Má tak jedinou šanci, aby nic nepropásl. Obrátit na nebankovní sektor, kde mu bude nabídnuta nebankovní hypotéka. Podmínky, kterými jsou výše splátek, doba splácení, úroková sazba, budou podobné jako v bance, ale vše bude vyřízeno rozhodně větší rychlostí. U nebankovního poskytovatele se totiž jedná o hypotéku se zástavou nemovitosti.

Jak se správně rozhodnout?

Možná, že vás řešení pomocí nebankovní hypotéky už napadlo, ale stále váháte. Nabídnuto vám bude až sedmdesát procent z odhadní ceny vašeho nabídnutého majetku. Vy ale přeci nemusíte využít celou tuto částku. Stačí se dohodnout jen na tolika, kolik je pro vás v danou chvíli zapotřebí. A například padesát tisíc přeci není až takový problém. Kdo ví, kdy by se zase naskytla taková dobrá koupě. Možná, že už nikdy.

Život je prostě plný náhod.