Rekordní lidské tělo

Lidské tělo je úžasná věc. Umí a má v sobě věci, které byste nečekali. Například věděli jste to, že lidská plíce je tak pružná, že kdybyste ji natáhli, tak pokryje téměř polovinu tenisového kurtu aniž by praskla? Ale raději to nikdy nezkoušejte. A u délky ještě zůstaneme. Lidské tělo v sobě má na 100 000 kilometrů cév, tepen, žil a vlásečnic, takže bychom jimi mohli skoro dva a půlkrát obmotat zemi. A co takhle moč? Věděli jste že pod ultrafialovým světlem svítí? Je tomu tak. Nic dalšího už na nás nesvítí, ale za to průměrný člověk za celý život, většinou ve spánku,  sní 70 kusů hmyzu a deset pavouků. Což se ovšem netýká těch, co ve školce jedli kvůli sázce mouchy.

A věděli jste, že když budete křičet sedm měsíců v kuse, spotřebujete tolik energie, která by stačila na ohřátí hrnku kafe? Docela dlouhá doba, nechtěli bychom čekat na kafe v kavárně kde ji dělají křikem. Zajímavým je na lidech také kýchání. To může být velmi nebezpečné, jelikož vám při něm může prasknout cévka, nebo si můžete zlomit žebro, z čehož plyne, že byste kýchání neměli zadržovat.

Je vědecky prokázáno, že pro člověka je fyzicky nemožné olíznout si loket. Schválně to zkuste. Ovšem dávejte si pozor co lížete, protože otisk lidského jazyka je stejně unikátní, jako otisk prstů.

A co mám společného se zvířaty? Sex. Jistě, dělají ho všechny druhy, ale jen delfíni a lidé ho dělají pro zábavu. Ale to všichni ví, že delfíni jsou chytrá zvířátka.

Autor: Martin

Pracující student elektrotechniky, která ho ale zoufale nebaví, snažící se tvořit všemi dostupnými prostředky jakýkoliv druh umění. A pořád nemá na nic čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *