Proč na SEO tolik záleží?

Většina lidí v dnešní době ví, co je to optimalizace pro vyhledávače, a tuší, že ji potřebují. Málokdo ale chápe, jak vlastně funguje a proč je tolik důležitá.

SEO je marketingová disciplína zaměřená na viditelnost webu v neplacených (organických) výsledcích vyhledávání. Mnozí lidé se domnívají, že k dosažení lepší pozice jim stačí používat na webu správná klíčová slova, jenže to je omyl. Vyhledávače hodnotí mnohem více faktorů včetně toho, zda je web pochopitelně strukturovaný. A ještě jeden široce rozšířený mýtus musíme hned na začátku vyvrátit. Optimalizace webových stránek (SEO) by neměla být dělaná pouze za účelem zalíbit se vyhledávačům. Vaše stránky musí být čitelné také pro lidi.

Proč váš web potřebuje SEO?

Většinu webového provozu řídí vyhledávače jako Google, Bing, Yahoo! a v ČR i náš Seznam. Návštěvnost sice mohou generovat i sociální sítě či jiné stránky, nicméně vyhledávače jsou pro většinu uživatelů hlavní navigací v obrovském světě internetu.

Vyhledávače jsou chytré, ale stále potřebují pomoc. Technologie, podle nichž jsou weby hodnoceny, se průběžně zlepšují, ovšem zatím je jim pořád potřeba trochu poradit, co na vašem webu najdou, proč by jej měly ukázat lidem a koho by na váš web měly poslat. Tohle všechno je úkolem SEO.

Dobře provedená optimalizace stránek přivede spoustu návštěvníků, což navýší příjmy. Žádný jiný marketingový kanál nemá takovou moc, protože na internetu jsou dnes téměř všichni. Investice do SEO webu se tedy velmi brzy vrátí.

Je možné si SEO dělat samostatně?

Svět SEO je složitý, avšak většina lidí docela snadno pochopí základy. I malé poznatky a změny mohou udělat velký rozdíl. Stačí pátrat na internetu a něco si načíst. Informací je k dispozici spousta, hromada z nich ovšem v angličtině.

Na druhou stranu nutno podotknout, že špatné SEO vás ve výsledcích vyhledávání může pohřbít hodně hluboko. Navíc jde o běh na dlouhou trať. Zbývá tedy na každém rozhodnout se, zda obětuje vlastní čas a riskne to, nebo požádá o pomoc zkušenější. Jestli se rozhodnete pro druhou variantu, zkuste tým SEO Consult, který se této činnosti věnuje už od roku 2008.