Ponožky na nožky si vyberte správně!

Chrání je před mrazem a horkem, odvádí pot, fungují také jako ochrana před drobnými oděrkami a otlačeninami, stále častěji se z nich stává důležitý designový prvek outfitu. Vybrat si ponožky je docela věda. Naučte se to!

Materiálové variace

Kvalitu nošení v první řadě ovlivňuje materiál. Máte problémy s pocením? Zapomeňte na syntetiku, vaše nohy potřebují ponožky z bavlny, která dokáže odvádět pot a udržovat chodidla v suchu. Pokud by to přece jen nestačilo, naučte se používat kvalitní kosmetiku, především spreje proti pocení nohou. Trápí vás časté plísně? Už se bojíte zout, protože zápach nohou je nesnesitelný? Problém vyřeší bambusové ponožky. Bambus je označován jako materiál budoucnosti (více o něm zde). Je hypoalergenní, proto je vhodný i pro osoby s velmi citlivou pokožkou. Má ještě antibakteriální vlastnosti – zabraňuje množení bakterií, tím dochází k výrazné eliminaci zápachu nohou. Jsou vaše nohy často jako led, i když venku panuje horké léto? Ve výbavě vám nesmí chybět termo ponožky, protože příjemně hřejí.

Klasické, kotníkové či zdravotní?

Dámské i pánské ponožky se vyrábí v několika různých střizích. Klasické mají gumičku nad kotníkem. Dejte si na to pozor, gumička nesmí nohu škrtit – došlo by k nepříjemným otlačeninám a otokům. Když bude volná, bude ponožka padat. Druhou variantou jsou kotníkové s gumičkou pod kotníkem. Jsou to hlavně oblíbené dámské ponožky, protože nejsou vidět v botě, takže celkový outfit je upravenější a elegantnější. V zimě jsou ideální volbou podkolenky, které nohy zahřejí. Vyrábí se ještě zdravotní ponožky se šitým švem bez gumičky. Jsou vhodné pro ty, kdo trpí otékáním nohou (např. diabetici, matky na mateřské aj.).

Barevná hra

Lehce z nich uděláte výrazný prvek oblečení. Vsaďte na kombinaci kalhot ke kotníkům a vyšších ponožek ve výrazné barvě. Pohrajte si i se vzory. Trendy jsou květiny nebo puntíky.