Výbava pro správného motorkáře

Pokud jste byli zapálenými motorkáři už třeba před dvaceti či deseti lety, tak víte, že tehdy se vhodný oděv na motorku zas tak neřešil. Jezdili jste v čemkoliv, co jste měli. V současné době je to však dávno jinak. S tím, jak postoupily výrobní technologie, materiály a koneckonců i móda, změnilo se i oblečení na motorku. Velký boj také panuje mezi milovníky a odpůrci koženého oblečení, či naopak textilního. Není tomu ale tak dávno, co byl textilní oděv na motorce ojedinělým úkazem, či dokonce důvodem k posměchu. Vše se odvíjí od toho, jakou motorku a jaký styl jízdy vyznáváte. U každého motorkářského oblečení, nehledě na materiál, ale platí, čím víc chráničů, tím lépe.

Bundy na motorku

Jeden z nejdůležitějších kousků oblečení představuje motorkářská bunda. Vyzkoušejte například nejnovější letošní novinku, sportovní koženou bundu MBW Jester. Je ušita ze silné hovězí ušně. Pro větší bezpečí má na nejvíce namáhaných místech až trojité bezpečnostní švy. Díky nim se v případě pádu a klouzání po asfaltu prodřou venkovní švy, ale ty vnitřní zůstanou spolehlivě pohromadě. Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky, jako například polyuretanový chránič páteře, vnější plastový chránič ramen i chrániče loktů. Díky odepínatelné termovložce ji můžete nosit po celou motorkářskou sezónu. Pokud však dáváte přednost více tradičnímu vzhledu, vaše volba jistě padne na koženou bundu MBW Hurricane, která si vás získá matně zbroušenou bůvolí kůží.

Kalhoty na motorku

Další stejně nezbytnou výbavou, kterou byste při jízdě na motorce neměli podceňovat, jsou kalhoty. Pro letošní sezónu nemůžete vybrat lepší než MBW Gili. Jedná se o textilní kalhoty, které jsou na kolenou, bocích a hýždích zesíleny hovězí usní. Na bocích jsou navíc chrániče z paměťové pěny.

K těmto kalhotům se skvěle hodí bunda MBW Apollo, která je taktéž tvořena kůží a textilem. Pořídit si ji můžete jak v pánské, tak dámské verzi, nechybí jí ani vyjímatelné CE protektory na ramenou, loktech, porotenový chránič páteře či vyjímatelná prodyšná membrána.

Další nezbytnosti

Co se týče jízdy na motorce, asi nikdy na sobě nemůžete mít dostatek oblečení s bezpečnostními prvky. Ovšem důležité je se o to alespoň snažit. Rozhodně by tedy ve vaší výbavě neměly chybět ani rukavice, přilba a vhodné boty.