Přírodní vzhled vašemu domovu dodá obkladový kámen

I v době, kdy se při stavbě rodinných domů a zařizování interiérů domácností využívají moderní umělé materiály, není na škodu vylepšit design trochou přírody. Skvělou volbou je použití obkladových kamenů.

Hlavní klady obkladového kamene


Přírodní obkladový kámen má obrovskou výhodu. Jedná se totiž o materiál, který je vysoce odolný vůči poškození a opotřebování. Je-li správně a odborně nainstalovaný, vydrží jako součást domu klidně i několik generací.

Možná oceníte spíše jeho vzhled. I u moderního rodinného domu vytvoří venkovní fasáda z kamenných prvků dojem, že se jedná o objekt, jenž přirozeně zapadá do krajiny. Jde o ideální materiál pro venkovská rodinná sídla, dá se však stejně tak použít i do běžné městské zástavby. Kvalitní obkladové pásky na fasádu navíc vylepšují tepelný komfort, nedochází totiž k tak velkým ztrátám energií při vytápění domu.

Využití v interiéru

Obkladový kámen se dá využít nejen v exteriéru, ale rovněž i jako materiál pro vnitřní vybavení domu či bytové jednotky. Typicky se jedná o prostory koupelny, kde je zvýšená vlhkost. Jak známo, kámen má velmi dobré vlastnosti z hlediska odolnosti vůči vlhkému prostředí. Dále lze přírodním kamenem vylepšit třeba design kuchyně. Například tak, že jím obložíte kamna či okolí kuchyňské linky.

Vyplatí se investice do přírodního kamene?

Pravdou je, že tento materiál patří spíše k dražším. Je dobré si uvědomit, že díky němu zvyšujete celkovou cenu nemovitosti, což se projeví v okamžiku, kdy ji budete chtít v budoucnu prodávat. V každém případě ale obkladový kámen zpříjemní prostory vaší domácnosti, ať už zvenčí či zevnitř. Investice do něj se tak zcela jistě vyplatí.

Jako alternativu lze využít umělý obkladový kámen. Nejčastěji se vyrábí z kamenné drtě, betonu a pojiva. V mnoha ohledech je s přírodní variantou srovnatelný. Na první pohled rozdíly ani nepoznáte.