Dáte při seznámení na první dojem?

By: Martino!

Pokud se s někým seznámíte, dáte na první dojem a máte ihned jasno o tom, jaký dotyčný je, nebo o dotyčném popřemýšlíte a obrázek si o něm uděláte až o něco později. Nejednou se může stát, že člověk, kterého poznáte a vůbec o něm nic nevíte, vám může být velmi blízký a vy z tohoto setkání můžete mít pocit, že se znáte již velmi dlouho. Dost možná, že po prvních slovech ucítíte, že je vám velmi blízký. Naopak ale můžete znát někoho dlouho a neustále z toho budete mít pocit ten, že jej vlastně vůbec neznáte a že vás pořád dokola dokáže překvapovat svými reakcemi a názory. Je opravdu individuální, jaký názor si na koho uděláte a jaký z něj máte při seznamování se pocit.

Z někoho vyzařuje pohoda, klid a z někoho naopak chlad, nedůvěra, slabost, plachost a podobně. Pokud se necítíme s daným člověkem v pohodě, instinktivně z nás vyzařuje neklid a nedůvěra. Při  prvním setkání s člověkem na nás velmi působí i to, jak je oblečený. Podle oblečení poznáme, jak moc je dotyčný sebevědomý, co má rád, čím se snaží zaujmout a jaké má priority. Oblečení, účes a u ženy make-up prozradí o dotyčné osobě velmi mnoho. Vezměte si třeba, jak na vás působí fakt, že potkáte hezky oblečenou ženou, s nádhernou hřívou a dokonalým make-upem. Určitě o této ženě přemýšlíte a určitě vás na první pohled zaujme.

V podvědomí hodnotíte nejen vzhled, ale i její charakter. Pokud to shrneme tak jsou lidé, kteří na nás při prvním dojmu mohou působit velmi příjemně a můžeme se v jejich společnosti cítit dobře, ale naopak jsou lidé, jež působí chladně a nebo agresivně. Berte ale v potaz to, že se jedná o první dojem a že dotyčný vůbec nemusí být takový, jak na své okolí působí, ale to poznáte až časem. Pokud chcete dotyčného poznat do hloubky, pak je třeba s ním trávit více času a poznat jej i v krizových situacích a ne jen v těch příjemných.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *