Svátek extrémních sportů v Norsku

Voss je velmi nenápadné norské městečko. Je malé, útulné s krásnou okolní přírodou. Na první pohled by nikoho nenapadlo, že se právě sem každoročně sjíždí tisíce milovníků adrenalinu. Pořádá se zde totiž sportovní festival Ekstremsportveko. Během několika dnů tu lze provozovat celou řadu adrenalinových sportů. Od sjezdu na kole či divoké řece po paragliding a freestyle lyžování. Jsou to zkrátka dny plné akce a speciální cestovní pojištění je tedy na místě.

Během několik dnů tu je možné provozovat sjezd na kole nebo divoké řece, paragliding, skydiving či lyžování. A samozřejmě mnohem více. Jedná se o skutečně akční dny a proto je správně pojištění rozhodně na místě.

Popis města a okolí

Městečko Voss můžeme najít na západě Norska v regionu Hordaland. Centrem tohoto krásného regionu je přístavní město Bergen. Celkově je možné zde najít spoustu přírodních krás. Mezi takové patří slavná náhorní plošinu Hardangervidda, třetí nejhlubší fjord Hardangerfjord či ledovec Folgefonna. Rozhodně nesmíme zapomenout na dechberoucí vodopády Vøringsfossen a Stykkjedalsfossen.

Domovem je město pro pouhých 15 tisíc obyvatel. Od Bergenu je vzdálené téměř 100 kilometrů, což není nijak daleko, plánujete-li delší výlet. V nejbližším okolí můžete nalézt špičkové lyžařské podmínky a divoké vodopády. Město je totiž dokola obehnáno vysokými kopci. Největším je vrchol Hanguren (810 m. n. m.), jež je během sezóny nejfrekventovanější. K dispozici tu je moderní lanovka.

Festival

Festival Ekstremsportveko se pořádá vždy na přelomu června a července. Epicentrem je břeh jezera Vangsvatnet, kde vznikají obří cirkusové stany. Celé město tak na týden ožije neobvyklou energií. A to už více jak 15 let v řadě.

Přelom jara a léta je naprosto ideální. Na vrcholech hor je stále dobrý sníh a je také dostatek vody pro vodní sporty. Silnice tu jsou tradičně ve skvělém stavu jako v celé Skandinávii. Pro vyznavače leteckých disciplín je v provozu nedaleké letiště.

Probíhají tu závody v lezení, BMX, skateboardingu či paraglidingu. Tradičním závodem tu je Horgi Ned, což je unikátní triatlon startující z hory Lønahorgi – kombinace sjezdu na lyžích, na kole a brození po řece Strondaelvy. Prostě adrenalin, jak má být!

Cestovní pojištění je pro každou dovolenou velmi důležité. Více na https://ergo.cz.