Notebook vs. tablet

Notebook vs. tablet

Autor obrázku: Stephan Ridgway

Notebook …pro mnohé z nás neodmyslitelným společníkem – a to nejenom na cestách.

Dnes už používá velká spousta lidí notebooky i doma a zcela jimi nahradili stolní počítače. Samozřejmě, že hráči náročných počítačových her nedají na své stolní počítače dopustit, nicméně je dnes stále více a více lidí, kteří si pořizují notebooky. Jsou mobilní, lehké a navíc mají i baterii, takže nemusíte stále sedět u zásuvky.

V posledních několika letech se dostali na trh tablety, které v mnoha věcech dokáží notebooky nahradit, nicméně mají oproti nim stále nevýhody.

Notebook

Notebooky jsou dnes na takové úrovni, že se v mnoha případech mohou zcela rovnat s klasickými stolními počítači. Oproti nim má jednu velkou výhodu – a sice že je snadno mobilní a navíc má i baterii, díky níž ho lze využívat bez napájení i několik hodin. Toto je vleká výhoda i v případě, že nahodile vypnou elektřinu – zatímco stolní počítač by se Vám okamžitě vypnul, notebook vydrží stále zapnutý (délka výdrže je samozřejmě dána baterkou).

Tablet

Autor obrázku: VIA Gallery

Tablety se v poslední době velmi rozšířily a jsou stále oblíbenějšími. Zpravidla jsou využívány k prohlížení internetu a k volání prostřednictvím skypu, icq, facebooku aj. Obvykle však nemívají příliš kvalitní kamery (fotoaparáty), a tak není přenos videohovorů příliš kvalitní.

Tablet je samozřejmě dotykový, a proto se na něm spoustě lidí trochu špatně píše – je však možnost dokoupení si klávesnice i s pouzdrem, čímž se z Vašeho tabletu stane principiálně notebook, akorát ho namísto touchpadu ovládáte dotykově.

Nevíte, co z toho?

Hlavním faktorem, na základě kterého byste se měli rozhodovat, je bezesporu jeho využití. Budete-li ho chtít na práci na internetu, anebo snad na práci v excelu či ve wordu, úplně Vám tablet postačí.

Pokud ovšem patříte k těm, kteří si alespoň jednou za čas rádi zahrají nějakou hru, tablet pro něj příliš vhodnou volbou nebude. Díky dobré mobilitě a skladnosti lze s tabletem chodit po pracovišti a dělat si zápisky přímo do něj. I přesto má však notebook stále spoustu výhod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *