Výdaje na koníčky

Výdaje na koníčky

Patříte-li k těm, kteří se neradi jen tak poflakují a chcete začít sportovat, anebo se třeba věnovat modelářství, rozhodně nepočítejte s tím, že je to levná záležitost. Zejména pak, věnujete-li se kterékoliv z těchto činností aktivně.

Pomůcky na sport se Vám opotřebí během několika měsíců a musíte si běžet pro nové …model letadla či lodě také jistě jednoho doskládáte až do konce a budete chtít skládat něco nového. Žádná z těchto věcí není levná …ovšem koníčky jsou koníčky.

Sport vás vyjde draho

Autor obrázku: Christian Van Der Henst S.

Zvolíte-li namísto klidného tvoření nejrůznějších objektů, dopravních prostředků apod. raději sport, připravte se, že při mnoha sportech si budete muset sáhnout hluboko do kapsy!

I když si totiž koupíte opravdu kvalitní pomůcky (např. chrániče či hokejku), časem se opotřebí, začnou být nepohodlné, anebo se úplně rozpadnou. Mnohdy to samozřejmě nebudete Vaše vina …nicméně, čím více věc používáte, tím více se jí snižuje životnost.

Není sport jako sport

Většina lidí si představí pod pojmem sport aktivitu, kde se běhá, skáče, plave apod. Existuje ovšem mnoho sportů, ke kterým nepotřebujete žádné chrániče, žádné speciální pomůcky apod., jako třeba k fotbalu, k hokeji apod.

Jedním z takových sportů je třeba pétanque – několik hráčů se snaží hodit své kovové koule co nejblíže k cíli. Kovové koule mají velmi dlouhou životnost a tuto hru lze hrát takřka v čemkoliv – v kraťasech, v kalhotách, v botách či v pantoflích …jeto zkrátka jedno. Jediné, co pro tuto hru potřebujete, je pokud možno rovný povrch (trávník, antuka atp., ale nikoli betonový či kamenný povrch).

Sporty jsou rizikové …

Autor obrázku: David Amsler

Snad při každém sportu hrozí, že se můžete nějak poranit. Ať už je to zlomená či naražená kost nebo natažený sval, každé zranění bývá nepříjemné.

Nejrizikovější jsou bezesporu kontaktní sporty, jako jsou fotbal, hokej, basketbal, ragby, americký fotbal, kickbox apod. K těm méně rizikovým a dle stylu hraní patří např. již výše zmiňovaný pétanque, tenis, badminton, plavání atp.

Hrajete-li nějaký rizikový sport a často se zraňujete, je vhodné mít dobré úrazové pojištění, abyste v případě úrazu alespoň dostali jisté odškodné a nepřišlo Vám to tak líto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *