Filmy

Autor obrázku: rochelle hartman

Umělecké výtvory, bez kterých si snad ani nedokážeme představit život. Bavily už naše dědečky a babičky, ba i pradědečky a prababičky. Dříve byly pouze černobílé, úplně první film, jehož název je Dostaveníčko v mlýnici, byl dokonce němý.

Kdysi se točily především komedie, anebo filmy ze života, doprovázené lstmi, sarkasmem, ironií a téměř vždy dobrými závěry. Jedním z nejznámějších herců tehdejší doby byl Vlasta Burian, který hrál v komediích.

Filmy, které pobaví

Pokud nejste ti, kteří se rádi bojí a koukají na vraždy, různé masakry apod., jistě vítáte raději komedie, dokumenty, cestopisy, rodinné filmy apod. V mnoho případech bývá spojováno více žánrů v jeden, a tak jsou obvyklé třeba i akční komedie.

K nejznámějším akčním komediím patří Křižovatka smrti (1, 2, 3). K velmi známým komediím patří ty, kde hrají Edie Murphy, Jim Carry, Jackie Chan aj. Ne vždy jsou zcela bez násilí …velmi často v nich pobaví právě některé poranění – i dnes jsou ovšem tací, kteří tento styl pobavení odsuzují.

Kdo se nerad bojí, ať se nedívá

Pokud jste Ti, kteří upřednostňují klidné filmy typu rodinných a filmů pro pamětníky, jistě Vám nepřijdou vhod sci-fi, nebo horory, které se dají považovat za jedny z nejnovějších mezi filmy.

V dnešní době je stále těžší vymýšlet nové horory, které budou opravdu dobré …nicméně většina dnes vymyšlených hororů, které so dostanou do oběhu, opravdu stojí za to a některým slabým povahám by mohly způsobit i panickou hrůzu …a kdo nemá silný žaludek, rozhodně by se neměl dívat na horory před spaním – pak to mnohdy vyvolává špatný pocit, zejména ten, že se totéž stane i Vám.

Ani Češi nejsou pozadu!

Autor obrázku: Joe Shlabotnik

I Češi se mohli rovnat se světovými filmy. Dokonce i s těmi z Hollywoodu.

Dřívější herec Vlasta Burian, byl výborným komikem a hercem, který dříve i dnes baví nepřeberné množství lidí každého věku. Dokonce i dnešní mládež se na něj ráda dívá.

Stejně tak se dnes snad nikdo nemůže rovnat s českými pohádkami, které jsou nejlepší mezi všemi. Už méně dobré jsou však české seriály, i když se každému líbí něco jiného …a i dnešní seriály jsou stále „válcovány“ těmi zahraničními, jako jsou např.: Jak jsem poznal Vaši matku (HIMYM), Ženatý se závazky, Krok za krokem, Teorie velkého třesku (The Big bang Theory) aj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here